reklama
reklama

Huczne otwarcie wielkiej firmy pod Kutnem! Jej budowa pochłonęła dziesiątki milionów złotych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Huczne otwarcie wielkiej firmy pod Kutnem! Jej budowa pochłonęła dziesiątki milionów złotych [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
136
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia W gminie Krośniewice w powiecie kutnowskim oficjalnie otworzono nową firmę. To terminal drogowo-kolejowy Multimodal Terminal Miratrans. Dzięki tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy, Miratrans zyskuje szansę na rozwój, a gminą Krośniewice mogą zacząć interesować się kolejne firmy, co także jest świetną informacją dla osób szukających zatrudnienia. Z realizacji tego zadania z pewnością ucieszy się również skarbnik samorządu.
reklama

Otwarcie nowej firmy w powiecie kutnowskim. To terminal Miratrans

Dlatego dla wszystkich to dobra informacja i sytuacja w stylu „win-win”. Nie ma tu przegranych, nie dziwi więc, że dzisiejsze oficjalne otwarcie przyciągnęło wiele osób.

Byli wśród nich m.in. przedstawiciele parlamentu i władz wojewódzkich, reprezentanci samorządów z gminy Krośniewice, gminy Ozorków i powiatu łęczyckiego, a także osoby bliskie firmie Miratrans, pracownicy i kontrahenci. Jak dziś podkreślano bez tych ostatnich nie byłoby Miratrans.

Warto dodać, że galę prowadził znany iluzjonista, Maciej Pol.

- Dziś jest niezwykły dzień. To moment radości i dumy dla naszej firmy. Cieszymy się niezmiernie, że zechcieliście państwo świętować razem z nami. Budowa terminala była zainspirowana przez nasze własne marzenia i aspiracje. Pomysł na tę inwestycję zrodził się w naszych głowach wiele lat temu, a dzięki naszej wizji i pasji udało się go zrealizować. Teraz staje się kluczowym elementem naszego rozwoju i przyszłości firmy – mówił Ireneusz Frankowski, wiceprezes Miratrans.

Senator Przemysław Błaszczyk przypomniał, że cała inicjatywa była realizowana w trudnych okolicznościach – najpierw była to pandemia COVID-19, a potem wybuch wojny na Ukrainie. Stąd dojście do szczęśliwego finału jest sporym osiągnięciem.

- To ogromne wydarzenie. Jako senator ziemi kutnowsko-łęczyckiej bardzo się cieszę. Inwestycja wprowadza nas w transport przyszłości, odejście od transportu kołowego, przejście na transport szynowy, ekologiczny, nowoczesny. O tym dużo się mówi, o tym wszyscy marzymy – podkreślał senator Przemysław Błaszczyk.

Z kolei burmistrz Krośniewic mówiła o tym, jak powstanie terminala wpłynie na budżet gminy, oraz na lokalny rynek pracy.

- Jestem dumna z tego, że na naszej ziemi powstała tak wspaniała firma. Ta firma nie miałaby racji bytu bez ludzi mających dobre serca, którym zależy na rozwoju naszej gminy. Dziękuję Marszałkowi Województwa i Sejmikowi Województwa za wsparcie. Ta firma nie wybudowałaby się gdyby nie realizacja marzeń. Trzeba je mieć i trzeba je spełniać. Dzięki tej firmie nasza gmina nabierze wiatru w żagle. To będą nowe miejsca pracy, to będą też podatki dla gminy – zauważała burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

Wszyscy wyrażają nadzieję, że tak duża inwestycja przyniesie ze sobą same korzyści. Oprócz tych już wymienionych nie można wykluczyć, że biznes i przedsiębiorcy chętniej zerkną w kierunku Krośniewic, co generowałoby nowe miejsca pracy oraz wzrost zapotrzebowania na usługi.

Po odmówieniu modlitwy w intencji nowej firmy i jej poświęceniu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Terminal pod Krośniewicami. Budowa warta ponad 60 milionów

Przypomnijmy, że inwestycja budowy terminala lądowego drogowo-kolejowego Multimodal Terminal Miratrans w lokalizacji Morawce-Krzewie uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Jego dokładna kwota wynosiła ponad 42,5 miliona złotych, z kolei całkowita wartość inwestycji to około 70 milionów. 

Terminal zajmuje powierzchnię sześciu hektarów. W Krzewiu wybudowano tory bocznicowe z łącznikiem, płytę terminalową, plac parkingowy i infrastrukturę towarzyszącą. 

Inwestycja polegała na budowie terminala multimodalnego do przeładunku kontenerów, naczep i ładunków ponadgabarytowych o zdolności przeładunkowej 140 000 TEU/rok (TEU to jednostka miary odpowiadająca pojemności; używana często w odniesieniu do portów i statków kontenerowych. Jest ona równoważna objętości standardowego kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra lub mniej więcej 39 m sześc.).

Z portu docelowo będą korzystać przedsiębiorcy realizujący w swej działalności przewóz ładunków (również importerzy i eksporterzy) w obszarze wielu branż przemysłowych (producenci lub podmioty stanowiące pośrednie ogniwo łańcucha dostaw jak firmy zajmujące się transportem, spedycją, logistyką).

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama