Reklama

III Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej - Bedlno 2015

Opublikowano:
Autor:

III Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej - Bedlno 2015 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

W sobotę, 25 kwietnia o godzinie 14:00 w sali widowiskowej GOK Bedlno rozpocznie się III Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej Bedlno 2015. W programie m.in.: powitanie gości, otwarcie festiwalu, prezentacje zespołów i artystów zgłoszonych na Festiwal, występ Zespołu Tanecznego-Folklorystycznego "Zorza".

Festiwal jest jedną z form realizacji programu inspirowania i kultywowania amatorskiej twórczości artystycznej. Ma na celu integrację różnorodnych środowisk poprzez wspólne śpiewanie polskich piosenek biesiadnych.

- Zamierzeniem naszym jest by stał się miejscem spotkań wykonawców z terenu całego powiatu kutnowskiego w celu nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń. Wspólne biesiadowanie jest jedną z form spędzania wolnego czasu i integracji społeczności lokalnej i powiatowej - mówią organizatorzy.

Uczestnicy będą prezentować się kategoriach: zespół wokalny, wokalno-instrumentalny i solista. Każdy podmiot wykonawczy zaprezentuje dwie piosenki z gatunku biesiadne; jedną dowolną z własnego repertuaru a drugą z listy przygotowanej przez Organizatora (są to piosenki cygańskie) zgodnie z obowiązującym regulaminem - łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut, rodzaj akompaniamentu dowolny. Na Festiwal w br. zgłosiło się: 18 zespołów i 6 solistów.

Honorowy Patronat nad Festiwalem objęli: Starosta Kutnowski i Wójt Gminy Bedlno.

Dla wszystkich wykonawców, gości i publiczności wystąpi Zespół Wokalno-Instrumentalny "Daszynianki" z repertuarem piosenek i muzyki cygańskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE