Reklama

Reklama

Ile szczepień przeciw COVID-19 w pow. kutnowskim? Wkrótce będą podawać dane

Opublikowano: 4 stycznia 2021 10:39
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-Kancelaria Premiera

Ile szczepień przeciw COVID-19 w pow. kutnowskim? Wkrótce będą podawać dane - Zdjęcie główne

Wkrótce dowiemy się o ilości szczepień w pow. kutnowskim | foto poglądowe-Kancelaria Premiera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa konferencja prasowa kancelarii prezesa rady ministrów. W jej trakcie poinformowano, że niedługo publikowane będą oficjalne i szczegółowe dane dot. procesu szczepień w Polsce.

Reklama

Łącznie z dzisiejszą dostawą do Polski trafiło 670 tysięcy dawek szczepionek. Trwa ich dystrybucja. Dziś do szpitali węzłowych trafi 200 tysięcy dawek. Do wczoraj do godz. 18 zaszczepiono ponad 50 tysięcy osób.

Od początku trwania pandemii służby sanitarne i ministerstwo zdrowia codziennie podają raporty dot. zakażeń i zgonów. Wkrótce publikowane będą także kolejne liczby. Zapowiedziano, że od tego tygodnia będą udostępniane ogólne informacje nt. szczepień w skali kraju.

W trakcie konferencji dowiedzieliśmy się również, że od połowy tego miesiąca ministerstwo zdrowia planuje podawać szczegółowe dane na temat szczepień w Polsce. Wśród nich mają znaleźć się także statystyki z rozbiciem na poszczególne województwa i powiaty, w dalszej kolejności również na gminy. 

- Od 15 stycznia ruszy podstrona na stronie internetowej „szczepimy się”. Będą tam prezentowane pełne informacje dotyczące liczby zaszczepionych osób, danych demograficznych i geograficznych, dane dotyczące dostaw z podziałem na województwa, powiaty, z czasem również gminy – mówił Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  kutnowianin

  Nic nie warte dane. Bardzo proszę redakcję o ustalenie jaki procent pracowników kutnowskiego szpitala i innych przychodni lekarskich zadeklarował chęć zaszczepienia się. Jeżeli będzie to tak jak myślę około 50 procent to cały ten cyrk ze szczepieniem jest bezcelowy.

  • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -8

   Macko

   Cyrk powiadasz? Nasz świat zamieszkuje koło 40% płaskoziemców, typowy Seba z Karyną i Brajankiem, złodziejaszki, drobne pijaczki itd, którzy sobie egzystują, cieszą się życiem, ale tak naprawdę zupełnie go nie rozumieją i często mają nawet problemy z czytanie ze zrozumieniem, drugie tyle to ludzie prawi i inteligentni, reszta to ludzie o wyjątkowych pasjach, wybitni w swoich dziedzinach oraz otwarci na nowe i ciekawi świata. Mam nadzieje, że jednak te 60% się osiągnie, jak nie, to na bank zaczną wprowadzać dla tych niezaszczepionych restrykcje typu zakaz wjazdu do jakiegoś kraju bez zrobionego testu , z kartą szczepienia w pierwszej kolejności na wizyte itd.. Jak typowy Seba zobaczy żę traktuje się go jak drugą kategorię to poleci szybciutko, tak więc myślę, że nie ma się czego obawiać a do lata będzie już spokój.

   • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -3

    anonim

    Do ,,Macko". Ciebie, bezmyślny Januszu Nosaczu, powinno się wrzucić do obozu pracy za taką nienawiść wobec inteligentnych ludzi. Do końca życia harował byś tam za pół miski ryżu dziennie. W sytuacji gdy wszystkie chorobotwórcze wirusy biologiczne są fikcją, a covid ustawką dla większego zniewolenia i depopulacji ludzkości taki cham jak ty żąda segregacji. Mam nadzieję, że szybko zdechniesz od tej toksyny w tzw. szczepionce aby reszta miała z tego lekcje.