Reklama

Reklama

Ilu mieszkańców Kutna zaszczepiło się przeciw COVID-19? Statystyki są zaskakujące

Opublikowano: czw, 1 lip 2021 11:56
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Ilu mieszkańców Kutna zaszczepiło się przeciw COVID-19? Statystyki są zaskakujące  - Zdjęcie główne

Kutno znajduje się na czwartym miejscu w województwie łódzkim pod względem ilości szczepień | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szczepienia na COVID-19 ostatnio nieco przystopowały. Kilkugodzinne kolejki i długie tygodnie oczekiwania na termin to już przeszłość. Ile osób w Kutnie i okolicach zaszczepiło się do tej pory? Dane są zaskakujące.

Reklama

Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły w Polsce jeszcze pod koniec ubiegłego roku – wtedy zaszczepić się mogli medycy. Od kwietnia rozpoczęto szczepienia populacyjne. Wiele słyszeliśmy o odległych terminach, braku wystarczającej ilości preparatów i długich kolejkach w punktach szczepień. Narodowy Program Szczepień cały czas trwa - warto jednak sprawdzić ilu mieszkańców Kutna przez ten czas skorzystało ze szczepionki.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystki dotyczące ilości zaszczepionych osób w poszczególnych gminach i miastach w całej Polsce. W Kutnie osoby zaszczepione jedną dawką to już 53%, w pełni zaszczepionych jest 41,2% mieszkańców. Taki wynik plasuje nas na 57. miejscu w rankingu ogólnopolskim. Najwięcej zaszczepionych jest w grupie wiekowej od 40 do 59 lat. 

Zaskakujące mogą wydawać się wyniki wojewódzkie. Z takim poziomem wyszczepienia mieszkańców, Kutno znajduje się na 4. miejscu w województwie łódzkim. Wyprzedzają nas jedynie Łódź (43,7%), Łowicz (42,8%) i Skierniewice (41,7%). 

W całym powiecie kutnowskim procent zaszczepionych mieści się w przedziale od 25 do 41%. Najwyżej w rankingu plasują się gminy: Kutno, Żychlin (30,5%) i Krzyżanów (28,4%). Na samym dole są za to Nowe Ostrowy (26,9%), Strzelce (25,6%) i Łanięta (25,3%). 

Wszystkie statystki dostępne są na stronie www.gov.pl

  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE