Reklama

Reklama

Koniec finansowych zmartwień kutnowskiego hospicjum. Placówka otrzymała kontrakt z NFZ!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Koniec finansowych zmartwień kutnowskiego hospicjum. Placówka otrzymała kontrakt z NFZ! - Zdjęcie główne

Kutnowskie hospicjum otrzymało kontrakt z NFZ | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął postępowania konkursowe na leczenie chorych w hospicjach stacjonarnych. NFZ zakontraktował wszystkie zaproponowane przez placówki medyczne miejsca, w tym hospicjum w Kutnie, które do tej pory musiało samodzielnie starać się o każdy grosz.

Reklama

Od czerwca 2019 roku nowa siedziba Stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie mieści się przy ul. Jastrzębiej. Tam dostępnych jest 15 łóżek dla obłożnie chorych. Więcej o funkcjonowaniu kutnowskiej placówki pisaliśmy W TYM MIEJSCU

Dotychczas hospicjum w Kutnie urzymywało się ze środków własnych, m. in z aukcji charytatywnych, o czym pisaliśmy TUTAJ.  To zmieni się już od 1 lipca, od kiedy placówkę obowiązywać będzie kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

- Od kilku lat priorytetem NFZ jest zapewnienie lepszej dostępności do leczenia paliatywnego i hospicyjnego. Jest to niezwykle ważna forma opieki medycznej, która zapewnia pomoc osobom w zaawansowanym, nieuleczalnym stadium choroby. Pacjentami opiekuje się zespół złożony z medyków, ale też psychologa i rehabilitanta, którzy dbają o zaspokojenie potrzeb fizycznych, psychicznych, duchowych i socjalnych chorych - podkreśla dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

 Umowy z NFZ będą obowiązywały od 1 lipca 2021 do 31 grudnia 2021 r. Ich wartość w II półroczu 2021 r. to blisko 1,3 mln zł.

 W Łódzkiem łącznie do dyspozycji pacjentów chorych terminalnie  będzie 142 łóżek, w tym 73 w samej Łodzi. Oprócz hospicjów stacjonarnych opiekę zapewniają także hospicja domowa.

To ceniona przez chorych i ich rodziny forma opieki, która pozwala pacjentom spędzić czas w domu wśród bliskich. W Łódzkiem NFZ zapewnia opiekę w  29. hospicjach domowych.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy