Dotacja przekazana przez Powiat Kutnowski w grudniu 2016 roku pozwoliła na zakup wymienionego wyżej sprzętu i tym samym stworzenie profesjonalnego gabinetu terapii SI. Jest to bardzo ważna inwestycja. Od kilku lat obserwuje się stały wzrost wiedzy mieszkańców powiatu kutnowskiego na temat roli terapii SI w rozwoju sensoryczno-motorycznym dziecka, czego konsekwencją jest zwiększająca się liczbę wniosków kierowanych do poradni o przeprowadzenie diagnozy metodą integracji sensorycznej, a następnie podjęcie stosownej terapii.
W czystej postaci terapia ta kierowana jest do dzieci, u których zaburzenia procesów integracji sensorycznej jest jedyną nieprawidłowością, ponadto pełni funkcję wspomagającą w pracy z dziećmi objętymi wczesnym wspomaganiem rozwoju lub ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zajęcia w gabinecie terapii SI prowadzi mgr Renata Tomala-Skrzynecka - pedagog, fizjoterapeuta.
Integracja Sensoryczna w PPP
Opublikowano:
Autor: Adrian Mazur
Przeczytaj również:
WydarzeniaPoradnia Psychologiczno-Pedagogiczna poszerzyła swoją ofertę dla klientów o diagnozę i terapię metodą Integracji Sensorycznej (określanej skrótem SI) w 2008 roku.Wyposażenie istniejącej wówczas w poradni sali terapii ruchowej było sukcesywnie uzupełnianie, jednak w kontekście metody SI było to wyposażenie uzupełniające. Brakowało podstawowego sprzętu, czyli sprzętu podwieszanego (huśtawki terapeutyczne, hamak, helikopter, itp.) oraz zawiesi (mocowań).
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE