Reklama

Reklama

Internet docenia kutnowskie autobusy. Powstał nawet ich projekt klocków LEGO

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Charakterystyczny wygląd autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie przyciągnął uwagę jednego z pasjonatów klocków LEGO. Jak stwierdził te pojazdy wyróżniają się na tle innych i zasługują na docenienie.

Reklama

Kutnowski autobus w formie kloców LEGO

Facebookowy profil Mateusz Buduje jest prowadzony przez motorniczego i pasjonata kloców LEGO. Tworzy on projekty, które można zamówić.

Niedawno Mateusz poruszył temat kolorów stosowanych przez polskich przewoźników opierając się na pojazdach floty Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie.

- Dla przykładu autobus elektryczny Solaris Urbino 12 IV electric w barwach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kutnie! Przyznacie, że kolory są wyróżniające i z pewnością łatwo zauważyć autobus na drodze. Powiem Wam, wiele już widziałem, ale takich barw zakładowych jeszcze nie. W Poznaniu autobusy i tramwaje są głównie zielono-żółte, w Warszawie, Łodzi oraz Grudziądzu - żółto-czerwone, w Krakowie i Wrocławiu niebieskie z białym akcentem. W Gorzowie Wielkopolskim limonkowo-czarne. A w Kutnie sami widzicie – napisał Mateusz.

Na koniec zapytał internautki, czy wolą fioletowy, różowy kolor czy brązowy jak śpiewał Ryszard Rynkowski.

Internautom kolorystka kutnowskich autobusów zdecydowanie przypadła do gustu. Jeden z nich zauważył, że np. w Toruniu autobusy mają kolor… bezbarwny. Ktoś inny napisał o wrocławskich autobusach w kolorach ketchup-owych.

- Wszak Kutno to "Miasto róż", więc przydomek zobowiązuje do adekwatnego malowania zakładowego najnowszych pojazdów – napisał pan Grzegorz.

Jak wygląda projekt klocków LEGO kutnowskiego autobusu? Sprawdzisz to w galerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy