Reklama

Inwalidzi apelują o pomoc!

Opublikowano:
Autor:

Inwalidzi apelują o pomoc! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do naszej redakcji napisali niepełnosprawni mieszkańcy osiedla przy ul. Granicznej. Za naszym pośrednictwem apelują o pomoc do władz miasta i TBS. Uważają, bowiem, że ich potrzebny są lekceważone. - Potrzebujemy apteki i przychodni. Dla nas każda wyprawa do centrum jest jak podróż z Kutna do Łodzi - mówią inwalidzi.fot. Piotr Olejniczak uważa, że osiedle przy Granicznej jest zapomniane.

Na osiedlu przy Granicznej mieszka 320 rodzin. Niemałą grupę stanowią tu niepełnosprawni, a także schorowani renciści i emeryci. Najbliższą aptekę mają na osiedlu Rejtana, przy ul. Zamoyskiego. Do przychodni też nie jest blisko, część zapisana jest do lecznicy na Mickiewicza.

- Radni z okręgu przed wyborami obiecywali nam sprowadzić inwestorów w tę część miasta. Na obietnicach się skończyło, a dla nas każda wyprawa do centrum, to naprawdę ogromny kłopot - mówią niepełnosprawni.

Piotr Olejniczak porusza się na wózku inwalidzkim, jako dwudziestoparoletni chłopak stracił obie nogi. W tej chwili mężczyzna jest właściwie więźniem swojego domu.

- Najgorzej jest zimą. Przeprawa na wózku po śniegu nie należy do łatwych - mówi mężczyzna.

Anna Szymańska, mama niepełnosprawnego dziesięcioletniego Krzysia, podkreśla, że na osiedlu brakuje całej infrastruktury. - Nie ma obiektu pod usługi. Przecież na innych osiedlach administratorzy dzierżawią partery budynków pod tego typu działalność - uważa kobieta.

Jacek Urbaniak, prezes TBS, który jest administratorem bloków przy Granicznej, twierdzi, że nie ma wpływu na inicjatywy prywatne. Jest jednak światełko w tunelu.

- Planujemy budowę budynku mieszkalnego dla 20 rodzin, na parterze będą się znajdowały lokale pod usługi. Zobaczymy, co da się zrobić - mówi szef TBS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE