reklama
reklama

Inwestycje dla wojska blisko Kutna? "Chcemy stworzyć garnizonowe miasto" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Inwestycje dla wojska blisko Kutna? "Chcemy stworzyć garnizonowe miasto" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
24
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaJedno z miast blisko Kutna chce stać się nowym domem dla żołnierzy. O szczegółach mówiono dzisiaj w trakcie konferencji prasowej z udziałem Wiceministra Obrony Narodowej.
reklama

Miasto chce otworzyć się dla wojska

Chodzi o Łęczycę. W konferencji prasowej uczestniczyli m.in. Wiceminister Obrony Narodowej Cezary Tomczyk, Senator Artur Dunin, były minister sprawiedliwości i były minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, a także Burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza i lokalni samorządowcy.

- Jesteśmy na końcówce kampanii wyborczej, ale nasze spotkanie nie jest jej realizacją dlatego, że my realizujemy konkretne działania dla społeczeństwa. Dzisiejsze spotkania i rozmowy z panem ministrem zmierzały w tym kierunku. Mówiłem państwu o kilku ważnych dla miasta rozwiązaniach. Mam na myśli stworzenie z Łęczycy garnizonowego miasta tworząc infrastrukturę – mówił burmistrz Paweł Kulesza.

reklama

Jak mówił byłaby ona skierowana do młodych żołnierzy, którzy będą poszerzali jednostkę w Leźnicy Wielkiej. Burmistrz wyliczał tworzenie miejsc w żłobkach i przedszkolach.

- Tym samym damy im możliwość stworzenia dla siebie nowego miejsca zamieszkania. Drugim tematem sztandarowym jest organizowanie w budynku UM na ostatniej kondygnacji Muzeum Bitwy nad Bzurą – dodawał P. Kulesza.

O tym pomyśle pisaliśmy niedawno na naszych łamach W TYM MIEJSCU.

reklama

Wiceminister Obrony Narodowej mówił, że odwiedził Łęczycę by odbyć rozmowy na wspomniane tematy, ale przy okazji również wesprzeć Kuleszę w II turze wyborów.

"Wojsko musi być blisko społeczeństwa"

- Mój szef, Donald Tusk, mówiąc delikatnie byłby bardzo zły, gdybym nie przyjechał do Łęczycy. Jest związany z tym miastem w wyjątkowy sposób. Donald Tusk jako honorowy obywatel przesyła wszystkim pozdrowienia, ale też jasne wsparcie dla Pawła Kuleszy – mówił na wstępie Cezary Tomczyk.

reklama

- Od ponad stu dni jeżeli odbieram od kogoś telefony w sprawach miast i miasteczek, to są właśnie telefony od Pawła. Mówi, że Łęczyca musi się zmienić, że potrzebne są zmiany jeśli chodzi o kwestie wojska, potrzebne jest zaangażowanie wojska w społeczeństwo. To jest jedna z największych realizowanych przez nas misji. Chcemy, żeby wojsko było blisko społeczeństwa, a społeczeństwo, żeby było blisko wojska – podkreślał Cezary Tomczyk.

Wspominał o inwestycjach infrastrukturalnych wspierających działanie Wojska Polskiego, które są realizowane na terenie całego kraju. 

- Ale musimy też wspierać takie miasta jak Łęczyca po to, żeby byłe one gościnne dla wojska. To dla nas bardzo istotne, podobnie jak kwestia upamiętnienia Bitwy nad Bzurą – dodawał wiceszef MON.

Zauważał, że po zmianie władz panuje pełna współpraca między rządem, a samorządem, co ma być szansą dla Łęczycy na zyskanie nowego blasku. 

- Uważam, że wszystkie problemy o których dzisiaj mówił burmistrz są do rozwiązania. To moment, kiedy trzeba zdać sobie sprawę, że trudności raczej są za nami. Dzisiaj trzeba identyfikować problemy i próbować je rozwiązać, więc ja dzisiaj – mówiąc wprost – absolutnie wspieram Pawła Kuleszę. Gdybym był mieszkańcem Łęczycy na pewno oddałbym na niego głos. Jest nie tylko świetnym burmistrzem, ale też świetnym samorządowcem – mówił na koniec Cezary Tomczyk.

Wsparcia burmistrzowi udzielili również m.in. Cezary Grabarczyk i Artur Dunin.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama