Reklama

IV Konkurs "Piosenki Stanu Wojennego"

Opublikowano:
Autor:

IV Konkurs "Piosenki Stanu Wojennego" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Martyna Baranowska, uczennica klasy IIIa Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, została wyróżniona w IV Konkursie "Piosenki Stanu Wojennego" za oryginalne wykonanie „Modlitwy” Jacka Kaczmarskiego. Martyna zaśpiewała, akompaniując jednocześnie na skrzypcach, a Komisja Konkursowa doceniła ciekawe walory tej prezentacji artystycznej.

IV KONKURS „PIOSENKI STANU WOJENNEGO”

W sobotę, 7 grudnia Martyna wystąpiła w koncercie laureatów w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, podczas którego laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia.

Do konkursu zgłoszonych zostało 16 szkół w kategorii gimnazjów i 19 szkół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Przesłuchania przed Komisją Konkursową odbyły się 4 grudnia w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi.

Organizatorem konkursu jest NSZZ „Solidarność” Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej, wspomniana już Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi oraz Gimnazjum nr 19 w Łodzi, jego celem zaś kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki wokalnej oraz popularyzacja twórczości okresu stanu wojennego.

Martyna jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Do konkursu przygotowywała laureatkę Anna Miszewska – nauczyciel muzyki w Gimnazjum nr 3.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE