Reklama

Jak przygotować auto do sezonu zimowego?

Opublikowano:
Autor:

Jak przygotować auto do sezonu zimowego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbliżający się nieubłagalnie sezon zimowy to wyzwanie dla wszystkich posiadaczy samochodów. Istenieją pewne zabiegi, o których każdy kierowca powinien pamiętać w tym trudnym okresie. Właściciel sklepu i serwisu auto-motoryzacyjnego V8 - Marcin Domański, opowiedział nam jak zadbać i przygotować samochód do sezonu zimowego.

Jak przygotować auto do sezonu zimowego?

Trzeba się zająć płynem chłodniczym, tzn. usunąć płyny mieszane z wodą, gdyż zamarzną one przy niższych temperaturach. Ponadto należy pozbyć się letniego płynu do spryskiwaczy i zastąpić go zimowym. Należy też sprawdzić stan płynu hamulcowego, ponieważ nadmierna ilość wody w tym płynie może powodować jego zamarzanie i układ hamulcowy nie będzie działał poprawnie. Warto także zadbać o konserwację całego samochodu.

Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

Przede wszystkim opony zimowe i letnie mają różne właściwości ogumienia. Opona zimowa jest bardziej elastyczna, lepiej pracuje w niższych temperaturach. dzięki takim oponom zyskujemy bezpieczeństwo, lepszą dynamikę jazdy i krótszą drogę hamowania. Zmianą opon warto zainteresować się, gdy temperatura w ciągu dnia zacznie spadać do 7 stopni Celsjusza.

Jakie opony wybrać?

Opony powinny być dostosowane do rozmiarów zaproponowanych przez producenta auta. Dobrze, aby opony były nowe. Najnowsze opony są bardzo rozwinięte technologicznie, warto więc zaopatrzyć się w takie, które podczas jazdy generują jak najmniejszy hałas, szczególnie w trakcie poruszania się po asfalcie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE