Reklama

Jak przygotować się do polowania?

Opublikowano:
Autor:

Jak przygotować się do polowania? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Polowanie na zwierzynę leśną oraz dzikie ptactwo jest możliwe wyłącznie w przypadku osób, które posiadają licencję myśliwego. Można ją uzyskać w kołach łowieckich, które muszą stosować się do uregulowań prawnych dotyczących polowań na różne gatunki zwierząt w poszczególnych częściach kraju. Po uzyskaniu licencji powinno się przygotować do polowania w sklepie dla myśliwych. Jakich akcesoriów i sprzętów potrzebują myśliwi?

  1. Broń odpowiednia na polowania
  2. Zapas amunicji
  3. Wygodna i bezpieczna odzież dla myśliwych

Przed polowaniem powinno się odwiedzić sklep dla myśliwych, w którym znajdzie się wszystko, co niezbędne w leśnej głuszy. Jakich akcesoriów i sprzętów potrzebuje się podczas łowów na dzikie zwierzęta?

Broń odpowiednia na polowania

Pierwszą rzeczą, o którą powinien zadbać myśliwy, jest broń. Bez niej niemożliwe jest polowanie na jakąkolwiek zwierzynę. Do wyboru ma się tradycyjne sztucery myśliwskie różnych marek. Dzięki nim łatwo mierzy się do zwierzyny - sztucery umożliwiają oddawanie pewnych i dokładnych strzałów. Sprawdzają się w czasie polowań na ptaki i dzikie zwierzęta, które łatwo się płoszą. Sztucer myśliwski wygodnie jest zapakować do specjalnego pokrowca, który ułatwi przewóz broni w samochodzie lub przechowywanie jej w domu i leśniczówce. Dodatkowo sprzęt na polowanie warto uzupełnić o pasek do noszenia broni na ramieniu - taki pasek oferuje każdy dobry sklep dla myśliwych.

Zapas amunicji

Co zabrać na polowanie prócz broni? Przede wszystkim powinno się pamiętać o zapasie amunicji. Naboje kulowe i śrutowe sprawdzą się najlepiej. Amunicja tego typu pasuje do większości sztucerów myśliwskich i broni o lufie gładkiej. Dzięki zapasowi kul lub śrutu myśliwy może oddać dokładnie tyle strzałów, ile potrzeba, by upolować zwierzę. Polowanie może dzięki temu trwać wiele godzin bez konieczności wracania do domu lub leśniczówki.

Wygodna i bezpieczna odzież dla myśliwych

Sprzęt dla myśliwych to nie tylko broń, ale również odzież. Myśliwi powinni posiadać specjalne spodnie i kurtki w stonowanych odcieniach. Dobrym wyborem jest zarówno moro, jak i odzież w kolorze khaki, zgniłej zieleni lub w odcieniach brązu. Takie ubrania na polowanie nie wyróżniają się spośród drzew i leśnego poszycia, ułatwiając poruszanie się w niewielkiej odległości od zwierząt. Dodatkowo odzież myśliwska chroni przed chłodem i deszczem. Ubranie warto uzupełnić o wysokie buty, które zabezpieczają przed ukąszeniem żmii zygzakowatej oraz przed skaleczeniami stóp podczas chodzenia po lesie lub innym terenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE