Reklama

Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?

Opublikowano:
Autor:

Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?                 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

15 września 2020, Warszawa

Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?

Jak wykorzystać doświadczenia mijającej perspektywy finansowej do tego, aby lepiej przygotować się na możliwości, jakie przyniosą nam kolejne lata? Czy trudny okres pandemii daje szansę na realizację innowacyjnych projektów i wypracowanie swojej przewagi konkurencyjnej? Skąd czerpać inspirację i motywację do działania? To tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas IV edycji konferencji z cyklu "Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?", która odbędzie się 14 października 2020 roku po raz pierwszy on-line. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Inicjatywa jest skierowana do firm, które już rozwijają lub w najbliższej przyszłości chcą rozwijać swoją innowacyjną działalność i aplikować o fundusze europejskie. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej (KPK PB UE). Wezmą w nim udział przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz przedstawiciele ministerstw, samorządu i biznesu. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z osiągnięciami polskich przedsiębiorców z minionych lat dzięki środkom z Programu Ramowego Horyzont 2020, a także funduszy strukturalnych (POIR – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, RPO – Regionalny Program Operacyjny). Zaprezentowane zostaną także ostatnie konkursy, w tym Green Deal w Horyzoncie 2020. Ponadto, uchylimy rąbka tajemnicy, co przyniesie przyszłość – kolejna perspektywa, kiedy otwarte zostaną najbliższe nabory oraz które priorytety będą wspierane.

Ważnym elementem wydarzenia będzie prezentacja oferty projektu Innovation Coach, realizowanego w ramach drugiej ścieżki instrumentu STEP (Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt), przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z KPK BP UE.

Innovation Coach oferuje bezpłatną współpracę z ekspertem branżowym, który wskaże firmie ścieżki rozwoju innowacji, jak również możliwe źródła dofinansowania ze środków publicznych. Współpraca z coachem umożliwia firmie rozwój innowacyjnych produktów czy technologii, a także aplikowanie o granty na ich realizację.

Udział w projekcie Innovation Coach daje przedsiębiorcom nie tylko szansę na podniesienie kompetencji i praktycznego know-how, lecz przede wszystkim daje realne wsparcie na pozyskanie środków na rozwój, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii COVID-19. Już ponad 250 firm skorzystało z usługi coachingu innowacji w całej Polsce. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wejść na ścieżkę innowacyjnego rozwoju – podkreśla Katarzyna Walczyk-Matuszyk, Zastępca Dyrektora w KPK PB UE

Program IV edycji konferencji obejmie tradycyjnie sesje plenarne oraz szerokie spectrum warsztatów branżowych. W tym roku poświęcone one będą najbliższym konkursom, w tym m.in. partnerstwom w Horyzoncie 2020 i w Horyzoncie Europa, Green Deal Call, przyszłym naborom w ramach EIC Accelerator w programie Horyzont Europa, jak również serii kompetencji niezbędnych do skutecznego aplikowania i realizowania projektów. W ramach Innovation Coach zaoferujemy natomiast warsztaty poświęcone dofinansowaniom publicznym na innowacje, czy Poziomom Gotowości Technologicznej w praktyce.

Szczegółowa agenda oraz link do rejestracji dostępne są pod linkiem:

Więcej informacji o projekcie i Innovation Coach i możliwość zgłoszenia firmy do coachingu znajduje się na stronie www.innovationcoach.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE