Reklama

Jak szukać pracy w Norwegii?

Opublikowano:
Autor:

Jak szukać pracy w Norwegii? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Praca w Norwegii wydaje się wielu osobom kuszącym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na korzystne wynagrodzenie. Jednocześnie jednak znalezienie zatrudnienia w tym skandynawskim państwie może okazać się dosyć trudne. Dlatego warto wiedzieć jakich błędów należy unikać w czasie poszukiwań.

Podstawową pomyłką, która sprawia, że wielu kandydatów zostaje zdyskwalifikowanych, są błędy w CV. Pracodawca prawdopodobnie będzie oczekiwał przygotowania takiego dokumentu w języku angielskim lub norweskim. W przypadku wątpliwości warto dać CV do sprawdzenia osobie, która posiada większe umiejętności. Należy unikać błędów ortograficznych i stylistycznych. Sporym minusem jest także brak zdjęcia.

Warto także wiedzieć, gdzie szukać ofert pracy. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprawdzonych, pewnych źródeł, takich jak doświadczone biura pośrednictwa pracy. Alternatywą jest szukanie bezpośrednio na norweskich portalach. Przed przesłaniem CV należy dokładnie sprawdzić wymagania stawiane kandydatom. Większość pracodawców będzie wymagała znajomości języka angielskiego, a także dosyć często przynajmniej podstaw norweskiego. Tego drugiego najlepiej uczyć się jeszcze przed wyjazdem. W czasie przygotowywania odpowiedzi na ogłoszenie należy skupić się przede wszystkim na konkretach dotyczących wykształcenia i doświadczenia. Norwegowie przywiązują dużą wagę do referencji. Referencje od polskich pracodawców można przetłumaczyć na angielski i wykorzystać, żeby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

Niestety w Norwegii, tak jak w każdym innym kraju, można spotkać się z nieuczciwymi pracodawcami. Dlatego trzeba dokładnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa. Jednym z najczęstszych nieuczciwych zachowań jest zaniżanie wynagrodzenia. Należy także zwrócić na wymiar godzin pracy oraz inne warunki zawarte w umowie. Na miejscu warto zapytać pracowników o ich opinię o firmie. Przedsiębiorstwo można także sprawdzić w rejestrach norweskich firm.

W przypadku chęci przesyłania zarobionych pieniędzy do Polski, trzeba także znaleźć szybkie i wygodne metody pozwalające na dokonanie takiego przelewu. Korona norweska to stosunkowo popularna waluta, dlatego jej wymiana nie nastręcza większych trudności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE