Reklama

Jak wybrać system płatności do sklepu internetowego?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać system płatności do sklepu internetowego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przeniesienie sprzedaży do Sieci to obecnie coraz częściej kolejny krok w rozwoju własnego biznesu. Wejście do świata e-commerce wiąże się z wieloma ważnymi decyzjami. Jedną z nich jest wybór systemu płatności do obsługi e-sklepu. Dlaczego nie powinno się pozostawiać tej kwestii przypadkowi?

System płatności to oprogramowanie, które obsługuje przepływ wirtualnych środków finansowych i tym samym czyni możliwym handel w Internecie. Od jego działania będzie zależeć, czy odwiedzający Twoją witrynę zdecydują się na zakup i następnie sfinalizują transakcję, czy będziesz mógł sprawnie realizować zamówienia i obsługiwać zwroty, a także czy będziesz miał szybki i wygodny dostęp do swoich środków pieniężnych. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze?

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo transakcji internetowych to kwestia priorytetowa. Dlatego operatorzy oferujący systemy płatności dla e-commerce stosują różne mechanizmy zabezpieczające wrażliwe dane. Są to np. bezpieczne połączenia oparte na protokole TLS czy dodatkowe zabezpieczenie komunikacji funkcją skrótu. Przed dokonaniem wyboru koniecznie sprawdź w specyfikacji produktu, jakie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa zostały w nim zastosowane.

Dostępne metody płatności

Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez ICAN Research, dla 22% klientów dostępność preferowanej formy płatności jest czynnikiem przesądzającym o wyborze danego e-sklepu. Dlatego powinieneś się zdecydować na taki system płatności, który będzie oferował ich jak najwięcej. Szybkie przelewy, płatności mobilne – w tym BLIK, one-click-payment, pay-by-link czy oczywiście płatności kartą to obecnie w e-commerce standard. Zwróć również uwagę, czy wybrany system oferuje raty on-line i płatności cykliczne, a także czy obsługuje automatyczne zwroty.

Opłaty i prowizje

Nie mniej istotne są kwestie finansowe. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu w swoim e-sklepie takiego, a nie innego systemu płatności, koniecznie zapoznaj się dokładnie z wysokością prowizji i dodatkowych opłat, takich jak np. opłata aktywacyjna czy chargeback. Ich tabelę powinieneś bez trudu znaleźć na stronie WWW danego operatora.

Więcej przydatnych informacji na temat systemów płatności dla e-commerce znajdziesz pod adresem: https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE