Reklama

Reklama

Jechał przeważonym dostawczakiem. Brak dokumentów tłumaczył... niedawnym wyjściem z więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WITD w Łodzi

Jechał przeważonym dostawczakiem. Brak dokumentów tłumaczył... niedawnym wyjściem z więzienia - Zdjęcie główne

Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała pojazd marki renault w Kaszewach pod Kutnem | foto WITD w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi informuje o kontroli przeprowadzonej w ostatnich dniach w powiecie kutnowskim. Zatrzymano wówczas jeden z pojazdów, który miał być przeważony. Jego kierowca proszony o okazanie odpowiednich dokumentów, tłumaczył się brakiem prawa jazdy po niedawnym wyjściu z więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu.

Reklama

 We wtorek, 22 listopada w miejscowości Kaszewy (powiat kutnowski) inspektorzy z łowickiego oddziału WITD zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd marki renault. 

- Pojazd został wytypowany do kontroli ze względu na podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej i skierowany do zważenia na wadze w punkcie kontrolnym w Kaszewach. Przypuszczenia inspektorów potwierdził wynik ważenia, zgodnie z którym dopuszczalna masa całkowita pojazdu została przekroczona o 760 kg - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

Kierowca zatrzymanego pojazdu został wezwany do okazania odpowiednich dokumentów do kontroli. Jak tłumaczył ich brak?

- Poinformował kontrolujących, że do niedawna przebywał w zakładzie karnym i nie posiada obecnie prawa jazdy, ponieważ zostało mu ono zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Do punktu kontrolnego wezwano patrol policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności - dodaje WITD.

Na kierującego nałożono mandat karny za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej. Przewoźnika zobowiązano z kolei do rozładowania ładunku na inny pojazd.

Info: WITD w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy