Reklama

Reklama

Jesienna wędrówka po gminie Parzęczew

Opublikowano: wt, 13 paź 2015 09:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku w październiku, Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zorganizował Rajd „Żółty Jesienny Liść”. W imprezie, która odbyła się 10 października wzięło udział ok. 300 osób, w tym 29 uczniów SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Renaty Tokarskiej i Kornela Kołomłockiego.Tegoroczna wędrówka przebiegała przez leśne ostępy, dukty, drogi i bezdroża gminy Parzęczew. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy piesze: dłuższą 10-kilometrową z Florentynowa, przez Włodzimierzów, Ignacew Parzęczewski, Gołaszyny, Kol. Chrząstów do Parzęczewa oraz krótszą o długości 6 km, którą maszerowały przedszkolaki.

Reklama

Zanim wyruszono w trasę, odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków łęczyckiego Oddziału PTTK i wręczenie im legitymacji członkowskich. Podczas marszu przeprowadzone zostały trzy konkursy: sportowy, łańcuch słowny oraz ortograficzny, za które drużyny zdobywały punkty do klasyfikacji generalnej.

Metą rajdu było Gimnazjum w Parzęczewie, gdzie na zmarzniętych turystów czekała pyszna zupa pomidorowa. Po posiłku organizatorzy wręczyli poszczególnym zespołom dyplomy za uczestnictwo w rajdzie, po czym ogłosili wyniki klasyfikacji końcowej konkursów rozegranych na trasie marszu.

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna ostrowskiego SKKT, która za zwycięstwo otrzymała okazały puchar oraz nagrody rzeczowe. Największy udział w odniesionym sukcesie mieli: Bartosz Selder, który reprezentował SKKT w konkursie ortograficznym oraz Hubert Król, Daniel Łuczyński, Mikołaj Miklas i Bartosz Selder, którzy okazali się bezkonkurencyjni w zawodach siłowych pokonując rówieśników z gimnazjum w Daszynie, Parzęczewie i Łęczycy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)