Reklama

Jest odpowiedź na interpelację ws. afery mieszkaniowej

Opublikowano:
Autor:

Jest odpowiedź na interpelację ws. afery mieszkaniowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbigniew Burzyński, włodarz Kutna, odpowiedział grupie radnych na ich interpelację w sprawie afery mieszkaniowej. Przypomnijmy, że rajcy podkreślali, że przydział mieszkania komunalnego radnemu Tomaszowi Michalskiemu dokonany w trybie ekspresowym, z naruszeniem obowiązujących kryteriów i z przekroczeniem zasad sprawiedliwości społecznej wywołał uzasadnione poruszenie licznej części opinii publicznej, szczególnie osób od wielu lat oczekujących na mieszkanie.

Radni pytali w piśmie prezydenta m.in. o to, czy do wyliczenia kryterium dochodowego wystarczający jest fakt podania tylko dochodu osoby występującej z wnioskiem o przydział, bez uwzględniania pozostałych osób, które zamieszkają z wnioskodawcą. Zbigniew Burzyński stwierdził, że osoba ubiegająca się o mieszkanie może w sposób swobodny formułować wniosek, zawierając w nim argumenty, które uważa za istotne w sprawie.

- Zarządca otrzymał dokumenty dotyczące dochodów radnego Michalskiego i tym samym uznał, że pozostałe osoby nie osiągają dochodów. Wówczas nie istniały żadne przesłanki podważające wiarygodność składanych dokumentów - twierdzi prezydent. - W związku z powyższym problem ten zostanie w sposób jednoznaczny i precyzyjny rozstrzygnięty w zaproponowanych w najbliższym czasie zmianach do obowiązujących zapisów uchwały.

Radnych interesowała również następująca kwestia: czy prezydent i podległe służby mają prawo uznać każdą podaną liczbę członków gospodarstwa domowego bez prowadzenia weryfikacji.

Zbigniew Burzyński uważa, że liczba osób do wspólnego zamieszkania została potwierdzona w umowie o najem lokalu, gdzie T. Michalski potwierdził własnoręcznym podpisem, że do zamieszkiwania uprawnione są konkubina Anna Starczewska i jej córka.

Przypomnijmy, że konflikt pomiędzy Anną Starczewską a Tomaszem Michalskim rozstrzygnie sąd. Kobieta przed Wielkanocą wprowadziła się do lokalu komunalnego przy al. ZHP. Radny wytoczył jej zaś sprawę o eksmisję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE