Reklama

Jest wyrok: 20 tys. grzywny za śmierć babci i wnuczka

Opublikowano:
Autor:

Jest wyrok: 20 tys. grzywny za śmierć babci i wnuczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 20 tys. złotych grzywny skazał sąd Pawła Dziubasika (zgodził się na podawanie nazwiska) za niedopilnowanie stanu drewnianej bramy, która przygniotła 70-letnią kutniankę i jej 7-letniego wnuczka w Białce Tatrzańskiej. Wyrok jest nieprawomocny, jednak strony już zapowiedziały, że nie będą się od niego odwoływać.

Przypomnijmy, że dramat rozegrał się w marcu zeszłego roku. W Białce Tatrzańskiej na 70-letnią kobietę i jej wnuka przewróciła się ciężka, drewniana brama. Okazało się, że kobieta która zginęła na miejscu była mieszkanką Kutna. Jej 7-letni wnuk zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Prokuratura w Zakopanem oskarżyła Piotra Dziubasika, właściciela terenu, o zaniechania polegające nie utrzymaniu bramy w odpowiednim stanie technicznym i w efekcie nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch osób. Sprawę rozpatrywał Sąd Rejonowy w Zakopanem, który dzisiaj po rozpoczęciu rozprawy wyłączył jej jawność na wniosek obrońcy oskarżonego. Na sali pozostali jedynie rodzice zmarłego dziecka i sam Dziubasik.

Strony doszły do porozumienia i sąd wydał wyrok: Paweł Dziubasik został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 20 tys. złotych grzywny. Sąd zobowiązał także oskarżonego do przeproszenia rodziców dziecka w formie pisemnej.

Skazany w rozmowie z dziennikarzami po rozprawie podkreślał, że bierze pełną odpowiedzialność za tragiczne wydarzenie.

- Jest to dla mnie lekcja na całe życie - mówił.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE