Reklama

Reklama

"Jestem cieniem, opowiadam historię...", czyli spotkanie z poetą Mariuszem Grzebalskim

Opublikowano: śr, 16 wrz 2015 19:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z okazji IX Wrześniowych Haustów Poetyckich dzisiejszego popołudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie zjawił się gość specjalny - poeta Mariusz Grzebalski. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Wrześniowych Haustów Poetyckich jest język emocji – emocje w języku. Poeci poszukują słów, które mogłyby najtrafniej oddać świat przeżyć wewnętrznych, albowiem stanów uczuciowych i emocjonalnych nie da się wyrazić jednym słowem.Poeta już na wstępie spotkania odczytał zebranym gościom kilka wierszy z tomu "Niepiosenki" sprzed 6 lat.

Reklama

- Większość tych wierszy jest oparta na tym, co sam przeżyłem lub przeżyli moi najbliżsi. Uważam to za całkowicie naturalne - mówił autor. - Uważam, że język pełni funkcję służebną, nie absolutyzuję go.

Mariusz Grzebalski wspomniał również o swoich innych tomach poezji - wydanych w 2010 i 2013 roku - "Kronice zakłóceń" i "W innych okolicznościach". Autor rozpatruje w nich prozę dnia codziennego.

- Jestem ostrożniejszy w posługiwaniu się słowami. Żyjemy w świecie zachwaszczenia języka i chaosu medialnego. Więc, jest jakaś potrzeba ograniczenia się, powiedzenia czegoś co jest absolutnie konieczne i niczego więcej - odpowiedział zapytany o minimalizm stosowany w jego wierszach - Poeta musi ryzykować i iść w stronę, w którą popychają go jego własne potrzeby - dodał.

Już za tydzień gościem spotkania autorskiego w kutnowskiej Miejskiej Bibliotece będzie kolejna autorka niezwykle emocjonalnej poezji - Marta Podgórnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)