Judocy na podium w Płocku

Judocy na podium w Płocku - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiątka zawodników klubu UKS Ippon w Kutnie zajęła miejsca na podium podczas I Międzywojewódzkich Zawodów Młodzików w Judo o Puchar Jigoro Kano. Turniej odbył się w sobotę w nowo otwartym Centrum Szkolenia Judo w Płocku.

Pierwsze miejsce zdobyli Natalia Stobińska i Rafał Zduńczyk. Druga lokata to dorobek Cezarego Kuleszy, a na trzecim stopniu podium stanęli Mateusz Kura i Mateusz Szymański.

Doskonale zaprezentowała się Natalia, która wygrała kategorię wagową 57 kg zwyciężając z zawodniczką z Płocka przed czasem dzięki założeniu skutecznego trzymania. Następnie stoczyła dodatkową walkę z zawodniczką z wyższej kat. wagowej (plus 57 kg), gdzie również wygrała przed czasem.

Na pochwałę zasługuje także Rafał, który zwyciężył z cięższym od siebie i starszym zawodnikiem z klubu „Wojownik” Skierniewice. Był to udany rewanż za porażkę w Finale Ligi Szkolnej w Łodzi.

Oprócz kutnian, w zawodach wzięły udział ekipy z Płocka, Łowicza, Sochaczewa i Skierniewic.

Przed nami kolejne zmagania judoków z Kutna. W dniach 22 – 23 maja w Szczyrku odbędzie się Puchar Europy Kadetów U17 – Nadzieje Olimpijskie, Beskidy 2010. Polskę będą reprezentować Agnieszka Banasiak i Martyna Kaźmierczak. Zawodniczki wystąpią w nowych strojach, spełniających wymogi Europejskiej Unii Judo. Stroje zostały ufundowane przez kutnowski magistrat. Następnie odbędzie się trzydniowy obóz, podczas którego dziewczęta będą szlifowały formę wraz z najlepszymi zawodnikami Europy.