Juniorki MKS trzecie w ćwierćfinale MP

Juniorki MKS trzecie w ćwierćfinale MP - Zdjęcie główne

WydarzeniaDrużyna juniorek MKS Kutno wzięła udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorek w Poznaniu, który odbył się w dniach 24 - 27 kwietnia. Dziewczęta z kutnowskiego MKSu zajęły trzecie miejsce.W pierwszym dniu kutnianki po zaciętej walce przegrały z KKS Olsztyn 78:63 (17:14, 16:15, 18:19, 27:15). W drugim dniu doznały porażki z MUKS Poznań 37:117 (11:44, 7:20, 10:29, 19:24), zaś ostatniego dnia MKS wysoko pokonał MLKS Rzeszów - 75:44 (23:11, 18:11, 11:10, 23:12).

O braku awansu zadecydował pierwszy mecz z KKS Olsztyn. – Stawka tego meczu bardzo sparaliżowała dziewczyny, zagraliśmy słabo w obronie i z dużą nieskutecznością . W 7. minucie trzeciej kwarty prowadziliśmy jeszcze 4 punktami 46:42, a na trzy minuty przed końcem przegrywaliśmy tylko czterema punktami. Niestety trzy błędy z rzędu podłamały zespół i przegraliśmy. W drugim meczu byliśmy bez żadnych szans z MUKS Poznań, ale w Polsce mało jest zespołów, które z tą drużyną mogą nawiązać walkę. W ostatnim dniu po dobrej grze całego zespołu wygraliśmy wysoko z MLKS Rzeszów. Chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom za ten sezon - mówi Mariusz Łubiński, trener.

Skład i punkty Drużyny MKS Kutno: trener Mariusz Łubiński, kierownik drużyny Jarosław Malarski, Lucyna Sawicka- 55, Justyna Kónikowska – 0, Dagmara Malarska- 22, Magdalena Grzelak- 60, Anna Koziczak- 16, Adrianna Grzelak- 10, Patrycja Janczak- 5, Agnieszka Sobczyk- 7, Alicja Stępniak –0, Beata Wojciechowska- 0.