Reklama

Reklama

Jutro duża policyjna akcja! "Robimy to w trosce o bezpieczeństwo"

Opublikowano: śr, 22 sty 2020 10:03
Autor:

Jutro duża policyjna akcja! "Robimy to w trosce o bezpieczeństwo" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 23 stycznia 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Reklama

Genezą policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W środę większym niż zwykle nadzorem zostaną objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.

- Co istotne bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w Polsce, w porównaniu z poprzednim rokiem, poprawiło się. Zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, rannych i zabitych. Jednak mimo poprawy trzeba pamiętać, że zagrożenie wypadkami ciągle jest realne. Odnosząc się, chociażby do zdarzeń z udziałem pieszych to zatrważa fakt, że wciąż blisko połowa wypadków z ich udziałem miała miejsce właśnie na wyznaczonych przejściach. Dlatego w ramach realizowanych już po raz dwunasty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Pamiętając, że piesi są sprawcami ¼ wypadków ze swoim udziałem bacznie przyjrzą się również ich poczynaniom - informuje policja.

Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

- Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę - podkreślają mundurowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Chory kraj

  Policja to tylko mandaty daje...Prewencji i pouczenia zero

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  mindziu

  na luzie, odpalamy jutro Yanosika

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Mel Gibson

  Kuźwa niech staną z radarem na odcinku Gołębiew RACIBORÓW prosta za zakrętami jadąc 60km/h jakieś pajace się ścigały ciemnym mercem i jasną bmką chyba z 180 grzali... Barany jeb#*e.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Radar w oczach

   Nie, 220 grzali

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Maja

  Niestety w Kutnie jest tragedia z tymi wypadkami non stop jakiś wypadek.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  hihi

  Odkąd pojawiło się skrzyżowanie dla rowerów na ul. Olimpijskiej/Kościuszki/Chodkiewicza to drogówka upatrzyła sobie miejsce do takich akcji przy sklepie Gram Market. Więc nie wpakujcie się w minę ;-)