Reklama

Reklama

Już prawie 300 miejsc zakwaterowania dla uchodźców w powiecie. Zobacz, jak wyglądają [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 17 mar 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Krośniewicach powstał nowy punkt zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy. W czwartek odwiedził go starosta Daniel Kowalik, który spotkał się z przedstawicieli Urzędu Gminy. Starostwo poinformowało również, że w powiecie kutnowskim jest już 279 miejsc dla Ukraińców.

Reklama

Starosta kutnowski Daniel Kowalik spotkał się dziś z przedstawicielami Urzędu Gminy Krośniewice w nowo powstałym punkcie zakwaterowania uchodźców z Ukrainy, który mógł zostać utworzony dzięki przekazanemu przez Starostwo Powiatowe w Kutnie sprzętowi kwatermistrzowskiemu w postaci łózek, materacy, czy kocy.

- Dziękuję Pani Burmistrz Katarzynie Erdman oraz jej współpracownikom za pełne zaangażowanie w realizację tego zadania. Punkt jaki został utworzony zapewni przybyłym osobom ciepłe schronienie i przede wszystkim bezpieczeństwo, którego tak bardzo teraz potrzebują – mówi Daniel Kowalik.

 

- Gdyby nie pomoc obecnego tutaj Pana Starosty oraz całego Zarządu Powiatu Kutnowskiego  Gmina Krośniewice nie byłaby w stanie zapewnić tak dobrze przygotowanego punktu zakwaterowania. Łóżka, materace i pozostały sprzęt kwatermistrzowski, który otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Kutnie jest darem, za który z całego serca dziękujemy – dodaje Katarzyna Erdman.

Osoby tam przebywające będą miały dostęp do łazienki, kuchni, wspólnej przestrzeni sypialnej oraz mediów.

Według informacji podanych przez Starostwo, na terenie powiatu kutnowskiego powstało 279 miejsc zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy. Na obecnym etapie powiat zapewnił już zakwaterowanie kilkudziesięciu osobom.

- Uruchomiono kolejny punkt, w którym ktoś spędzi pierwszą spokojną noc. Lokal wyposażony jest w niezbędną infrastrukturę tj. łózka, łazienkę, aneks kuchenny, dostęp do mediów – mówi starosta - Na bieżąco badamy sytuację osób przybywających na teren powiatu i zapewniamy im konieczny asortyment – dodaje.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy