Reklama

Reklama

Karma, weterynarz i dach nad głową: Miasto pomaga bezdomnym kotom

Opublikowano: 17 lutego 2021 13:48
Autor:

Karma, weterynarz i dach nad głową: Miasto pomaga bezdomnym kotom - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 17 lutego to Światowy Dzień Kota. Pomocną dłoń - to nie tylko dziś - do wszystkich wolno żyjących mruczków wyciąga Urząd Miasta Kutno.

Reklama

Co roku na rzecz tych kotów przekazywane są kilogramy suchej karmy. Miasto pomaga również w opiece weterynaryjnej wolno żyjących zwierzaków. W tym roku miasto zwiększyło kwotę przeznaczoną w budżecie na rzecz zwierząt bez właścicieli z 10 do 25 tysięcy złotych, dzięki czemu więcej wolno żyjących kotów będzie wysterylizowanych i wykastrowanych.

- Warto dodać, że na terenie miasta są trzy tak zwane domki dla kotów, w których zwierzęta mogą znaleźć schronienie. Takie domki znajdują się w Parku Traugutta, Parku Nad Ochnią oraz na osiedlu Łąkoszyn – informuje Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

W Światowy Dzień Kota, warto przypomnieć status kota wolno żyjącego.

Zgodnie z definicją „zwierząt wolno żyjących", obowiązującą zgodnie z art.4 ust. 21 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003, Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.), koty przebywające w ekosystemie miejskim, przystosowane lub urodzone w warunkach niezależnych od człowieka pozostają zwierzętami dzikimi, które w myśl art. 21 w/w ustawy stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu.

Koty wolno żyjące stanowią stały element ekosystemu miejskiego, a ich obecność na terenach miejskich w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni (myszy i szczurów), które są potencjalnym źródłem niebezpiecznych chorób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  ala ma kota

  chyba z tego powiększonego budżetu także zasponsorowali ten artykuł ... domków i karmy nie widać - być może ten śnieg to wszystko przysypał ..bo odśnieżać też w sumie nie ma komu - DARMOZJADy

 • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -1

  Ja

  Słuszne działania, popieram, nie żyjemy sami na świecie, ludzie mają obowiązek dbania o życie, przyrodę choćby dlatego że zostali obdarzeni rozumem. Dodam, że dokarmianie dzikich kotów w Warszawie rozpoczęto za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, wtedy to zaczęło kupowanie karmy z budżetu miasta ( tak na marginesie) dobrego dnia.

 • 5 miesięcy temu | ocena +9 / -0

  Koci fan

  Dobrze przynajmniej coś robią chociaż ładne koty przygarnął bym choć takiego jednego.

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -9

  😭

  Pomóżcie bezdomnym ludziom bo nieszczęścia są dajcie im leczenie dach nad głową ciepły posilek