reklama

"KI-NO" Teatr InZhest z Białorusi - 40. Łódzkie Spotkania Teatralne

Opublikowano:
Autor:

"KI-NO" Teatr InZhest z Białorusi - 40. Łódzkie Spotkania Teatralne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

21 października o godzinie 18:00 na deskach CTMiT-u wystąpi Teatr InZhest z Białorusi. Sztuka, którą zagrają to „KI-NO”.

„KI” – energia wewnętrzna (z japońskiego)
„NO” – słowo – symbol odmowy, zaprzeczenia

„KI–NO” – to energiczna odmowa, negatywna energia. Walka dobra ze złem – czy cała sztuka jest na tym oparta? Czy rzeczywiście potrzebujemy zła, aby czynić dobro, sztukę? Czy wojna jest wszystkim, czego potrzebujemy? „Ostatni Projektant” próbuje pokazać widzom „ostatni film”, wszystko, co pozostało po wielkim wybuchu. Próbuje to pokazać, upamiętnić, wyjaśnić, oskarżyć, szukać sprawiedliwości…

Teatr InZhest (Mińsk, Białoruś) – teatr fizyczny, może być również tłumaczony, jako „wewnętrzny gest”, „inny gest” oraz jako „Inozemcev + gest” – wolna białoruska grupa artystyczna, od ponad 30 lat pracująca metodą nowoczesnej pantomimy, tańca butoh, prezentując spektakle z typu site specyfic improvization, oraz spektakle plenerowe. Związany z wieloma festiwalami teatralnymi i projektami na Białorusi, w Rosji, w krajach byłego Związku Radzieckiego i Europy. Slava Inozemcev – założyciel i lider Teatru – przez wiele lat był związany, jako aktor, choreograf i reżyser z wieloma międzynarodowymi projektami, tj. Teatr Formy (Wrocław), „Ten Pen Chii Art. Labor” (Schloss Berlin, Niemcy). Brał udział w dwóch produkcjach teatralnych Łódzkich Spotkań Teatralnych w 2015 roku, których premiery miały miejsce w Wieluniu i w Łodzi („Improwizacja” i „Improwizacja 2.0”). Slava prowadzi również zajęcia warsztatowe, oryginalną, stworzoną przez siebie metodą psychofizycznego treningu aktorskiego i tańca zwierząt. Od 2000 roku Teatr InZhest tworzy autorskie przedstawienia, wspólnie z grupą „Plato” pod kierownictwem Matviey’a Saurowa (kompozytora i twórcy video art.).

Spektakl w ramach 40. Łódzkich Spotkań Teatralnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo