Reklama

Kiedy pojawią się rowery miejskie? Już bliżej niż dalej!

Opublikowano:
Autor:

Kiedy pojawią się rowery miejskie? Już bliżej niż dalej! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kiedy na kutnowskich ulicach staną rowery miejskie? Takie pytania przewijają się coraz częściej. Spieszymy więc z odpowiedzią – jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, inwestycja zostanie zrealizowana w przeciągu najbliższych miesięcy.

Niedawno miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na na uruchomienie i obsługę stacji rowerowych w dziesięciu miastach województwa, między innymi w Kutnie. Wpłynęły dwie oferty.

- Najtańszą ofertę złożyła firma NB SERWIS SP. Z O.O. na kwotę opiewająca na 23 860 770,00 zł. Budżet inwestora wynosi 28 453 212,39 zł. Firma oferuje system 4 generacji i zrealizowanie etapu I i II w ciągu 105 dni. Z tego wynika, że uruchomienie systemu mogłoby nastąpić pod koniec sierpnia 2018 – informuje facebookowy profil Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe.

Wykonawca zadania będzie miał 60 dni na dostawę i montaż parkingów rowerowych (I etap inwestycji), 150 dni m.in. na dostawę oraz uruchomienie systemu obsługującego rowery publiczne, dostarczenie rowerów i niezbędnej infrastruktury do ich wypożyczania wraz z montażem, przeszkolenie pracowników obsługujących rowery miejskie, sporządzenie regulaminu oraz zasad korzystania z wypożyczalni, oraz na ogólne uruchomienie systemu (II etap). Będzie zobowiązany także do zarządzania i eksploatacji systemu przez 72 miesiące od dnia dokonania odbioru drugiego etapu.

W ramach projektu, w Kutnie powstanie 10 stanowisk na 12 rowerów oraz 3 stanowiska przeznaczone na 15 jednośladów. Łącznie do dyspozycji mieszkańców będzie oddanych 110 rowerów. Będą one rozlokowane w różnych częściach miasta, a ich lokalizację wybrano przy konsultacjach z osobami interesującymi się turystyką rowerową. Projekt rowerów miejskich będzie idealnie współgrał z inną dużą inwestycją – Zieloną Osią Miasta, wzdłuż której pobiegnie ścieżka rowerowa. Za wynajem rowerów będzie się płaciło przez specjalną aplikację na smartfona.

Koszt netto inwestycji to ok. 1,3 mln zł. Wkład własny Kutna wyniesie nieco ponad 200 tys. zł. Unia do inwestycji dołoży ponad 1 mln. zł. Koszty bieżące utrzymania miejskich rowerów przez 6 lat wyniosą 207 tys. zł rocznie.

Oprócz Kutna, deklarację uczestnictwa w projekcie złożyły Gmina Koluszki, Gmina Miasto Kutno, Gmina Łask, Gmina Miasto Łowicz, Gmina Miasto Łódź, Miasto Pabianice, Miasto Sieradz, Miasto Skierniewice, Miasto Zduńska Wola, Gmina Miasto Zgierz. Powstanie łącznie ponad 120 stacji rowerowych i 15 parkingów. Do dyspozycji mieszkańców będzie tysiąc rowerów. Cały projekt wart jest 14 milionów złotych, dofinansowanie unijne wynosi około 12 mln zł.

Rozmieszczenie stacji w Kutnie można zobaczyć TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE