Reklama

Reklama

Kiedy w Kutnie pojawią się pojemniki na nakrętki? ''W innych miastach już stoją, u nas nie''

Opublikowano: wt, 25 lut 2020 14:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radny Robert Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości pyta magistrat o specjalne pojemniki na plastikowe nakrętki. Przypomnijmy, że w listopadzie ub. roku władze Kutna pozytywnie zareagowały na pomysł montażu takich konstrukcji.

Reklama

Robert Stępniewski w ub. roku wnioskował o montaż w Kutnie specjalnych pojemników na plastikowe nakrętki (KLIK).

- Dlaczego akurat nakrętki? Bo szkło jest niebezpieczne, butelki plastikowe zbyt tanie, metal kłopotliwy w zbiórce, a puszki aluminiowe nie kojarzą z się charytatywną inicjatywą społeczną (głównie przez to, czym są wypełniane), a nakrętki są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. W przypadku szkól i przedszkoli zbiórka nakrętek jest elementem edukacyjnym, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów – argumentował R. Stępniewski.

Wiceprezydent Jacek Boczkaja odpowiadając na tę interpelację stwierdzał, że zbieranie plastikowych nakrętek niewątpliwie należy do działań prospołecznych i proekologicznych.

- Miasto Kutno popiera ideę ustawienia pojemnika do zbiórki plastikowych nakrętek w ogólnie dostępnym miejscu. Jednakże pragnę nadmienić, iż instytucje na terenie naszego miasta prowadzą już zbiórki nakrętek na różne cele charytatywne. Posadowienie ogólnodostępnego pojemnika przeznaczonego do zbierania nakrętek oraz zagospodarowanie zebranych nakrętek na cele związane z pomocą potrzebującym zostaną uzgodnione z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz zainteresowanymi stowarzyszeniami działającymi na terenie miasta - odpowiadał radnemu wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Teraz – jak poinformował na facebooku radny Stępniewski – do magistratu wpłynęło kolejne pismo jego autorstwa. Radny pyta w nim czy pojemniki już zostały zamówione a jeśli tak, to ile sztuk. Oprócz tego Stępniewski chce się dowiedzieć czy uzgodniono już ich lokalizację, oraz czy władze skontaktowały się ze Stowarzyszeniem, które będzie odbierało nakrętki przekazane przez mieszkańców.

- W związku ze złożoną przeze mnie interpelacją miałem kilka telefonów od radnych z innych miejscowości, którzy również w swoich miastach takie pojemniki chcieliby mieć. W kilku z tych miast widzę, że pojemniki już stoją, a w naszym mieście niestety jeszcze nie. Stąd moje zapytanie – napisał R. Stępniewski.

O stanowisku Ratusza na pewno poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Ukuś

  W Staszicu nie ma selekcji. Tony papieru i plastiku idą do jednego pojemnika. P. Pawlak chciał, ale nie zdążył.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Senes

  Pomysł bez sensu.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Promil

  Przykro ze niektórym puszki aluminiowe kojarzą się tylko z jednym.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Kutnianka

  A ja mam pytanie do Pana radnego. Czy sprawowanie mandatu polega na wymianie korespondencji z Urzędem Miasta czy też na bieżącym kontakcie z mieszkańcami i właśnie Urzędem? Odnoszę wrażenie że pisze Pan tylko po to aby zaistnieć w mediach, zresztą nie tylko Pan uprawia takie praktyki. Ja jeżeli tylko chcę to wiem gdzie wrzucić lub komu przekazać n... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Róża

  To nakrętek już nie można wyrzuca do kontenera na plastik?! Lepiej wydać parę tysięcy na nawę kontenery na nakrętki!