Reklama

Reklama

Kierowcy alarmują: studzienka może zapaść się w każdej chwili. Co na to miasto?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Głębokie zaniepokojenie stanem studzienki zlokalizowanej na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Lelewela i Chodkiewicza wyrażają kutnowscy kierowcy. Zmotoryzowani obawiają się, że studzienka lada moment zapadanie się pod ciężarem aut, domagają się natychmiastowej interwencji zarządcy drogi i pytają: kto poniesie konsekwencje, jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu lub - co gorsza - uszczerbku na zdrowiu kierowcy?

Reklama

Nasi czytelnicy zwracają uwagę na studzienkę wyglądającą, jakby za moment miała się zapaść. Przyglądając się jej z bliska, trudno nie podzielać obaw kierowców. O sprawie poinformowaliśmy Urząd Miasta. Czy problem był im znany? Czy władze otrzymywały podobne sygnały od mieszkańców? 

Z odpowiedzi magistratu dowiadujemy się, że uszkodzenie studzienki zostało zgłoszone i zostanie naprawione w możliwie najkrótszym czasie. Chodzi o uzupełnienie ubytków masą bitumiczną, natomiast sama studzienka nie  wymaga regulacji.

A co jeśli studzienka zapadnie się zanim służby doprowadzą ją do porządku? 

 - W przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia auta spowodowanego dużymi ubytkami w nawierzchni drogi, należy pamiętać o sporządzeniu dokumentacji tego zdarzenia tj. wezwać policję, która sporządzi protokół , wykonać dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia, uszkodzeń auta oraz ustalić dane kontaktowe ewentualnych świadków zdarzenia. Zebrane dowody potwierdzające zaistnienie zdarzenia oraz wyrządzenie szkody należy kierować do zarządcy drogi, na której doszło do uszkodzenia auta. Postępowanie likwidacyjne będzie prowadził ubezpieczyciel zarządcy - wyjaśnia Joanna Brylska z biura prasowego UM. 

Jak czytamy, w przypadku dróg gminnych na terenie Kutna zarządcą jest Prezydenta Miasta Kutna. Zgłoszenie szkody należy kierować do Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu w urzędzie miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy