Reklama

Reklama

Kierowcy pędzą jak szaleni, zdarzają się wypadki. „Dlaczego chcą coś zrobić dopiero w 2021 roku?!”

Opublikowano: pon, 2 mar 2020 06:00
Autor:

Kierowcy pędzą jak szaleni, zdarzają się wypadki. „Dlaczego chcą coś zrobić dopiero w 2021 roku?!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Duże natężenie ruchu, kierowcy lubiący mocniej wcisnąć pedał gazu i cała masa niebezpiecznych sytuacji. To codzienność, z którą zmagają się mieszkańcy miejsc. Strzelce pod Kutnem. Rozwiązaniem problemu mógłby być odcinkowy pomiar prędkości, jednak wiele wskazuje na to, że to perspektywa dość odległa. Dlatego poseł Tomasz Rzymkowski złożył niedawno w tej sprawie pismo do ministerstwa infrastruktury.

Reklama

- Duże natężenie ruchu na drodze krajowej nr 60 w Strzelcach (pow. kutnowski) w połączeniu z częstym przekraczaniem dozwolonej prędkości przez uczestników ruchu w obszarze zabudowanym tej miejscowości stwarza zagrożenie wypadkami drogowymi. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych niebezpiecznych zdarzeniach, które skłoniły władze gminy Strzelce do zawnioskowania do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o utworzenie odcinkowego pomiaru prędkości na części drogi krajowej nr 60 znajdującej się w granicach terenu zabudowanego wsi Strzelce – napisał w swoim zapytaniu Tomasz Rzymkowski.

Dodał, że w przesłanej odpowiedzi GDDKiA zapowiedziała badania natężenia ruchu drogowego wskazanego obszaru w 2021 r. To w żaden sposób nie spełnia oczekiwań władz gminy Strzelce, dlatego kutnowski poseł kieruje do ministerstwa infrastruktury pytania:

 • Jakie jeszcze inne elementy oprócz pomiarów natężenia ruchu składają się na proces decyzyjny dotyczący utworzenia odcinkowego pomiaru prędkości? Czy taka procedura przewiduje możliwość wpływu kumulacji innych pominiętych wytycznymi czynników, niezależnych od natężenia ruchu, na bezpieczeństwo uczestników ruchu? Czy w związku z tym nie wystarczy opinia lokalnej społeczności, która jest najlepiej zorientowana, jakie rozwiązania zapewniają jej bezpieczeństwo?
 • Dlaczego GDDKiA planuje pomiar natężenia ruchu drogowego w Strzelcach dopiero w 2021 r.? Co stoi na przeszkodzie, aby utworzyć odcinkowy pomiar prędkości w tej miejscowości jeszcze w tym roku?
O odpowiedzi na zapytanie T. Rzymkowskiego na pewno poinformujemy

fot. z archiwum KCI - Wypadek na DK 60 pod Strzelcami, samochód ciężarowy zderzył się z motorowerzystą (KLIK).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Huawei30

  Tak na 60 wam zrobia progi zwalniajace i moze tunel albo wiadukt he he ludzie za duzo pisu ogladacie

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  AntySpeed

  progi zwalniające a na przejściach dla pieszych PULSACYJNYCH "kocich oczu" wtopionych w powierzchnię drogi, które zwrócą uwagę kierowców na pieszych (dzieci, młodzież, seniorów, itd.), zwiększą bezpieczeństwo oraz wygodę korzystania z pasów dla pieszych szczególnie przy kościele

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Ehh

  Jeżdżę tamtedy codziennie do pracy i jakos nie widziałem groźnych sytuacji. Chyba ze ludzi slepo wyjeżdżających z HR bez rozgladania sie Sa większe problemy Niech Rzymkowski zajmie sie innymi a nie ładuje wszedzie gdzie niekoniecznie ma to sens

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Kotek

   Jak jeździsz tylko do pracy to się nie wypowiadaj. Ja jestem mieszkańcem Strzelec i wiem doskonale co się tu dzieje większość aut nagminnie przekracza prędkość biorąc pod uwagę że chodzi nam o bezpieczeństwo przede wszystkim dzieci(Przedszkole przy samej drodze nr60 oraz Szkoła Podstawowa) ale może dla Ciebie to nie jest problem.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  ANTEK Z KUTNA.

  Ten mirny poseł napwno Wam nie pomoźe.Nie bądźcie naiwni.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Jan

  Tam zrobić rondo i będzie ok

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  mondeo43

  To policja już nie "suszy" w Strzelcach ?