Reklama

Reklama

Kłęby dymu nad Kutnem. Strażacy walczą z dużym pożarem [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: ndz, 13 mar 2022 12:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś przed południem w Kutnie doszło do dużego pożaru. Z relacji mieszkańców wynika, że w pewnej chwili kłęby dymu były widoczne z kilkuset metrów.

Reklama

W Kutnie doszło do pożaru trawy i nieużytków w okolicy ulicy Toruńskiej, Wygoda i Barei. Na miejscu pracują zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno. Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła do strażaków o godzinie 11:30.

Na ten moment (stan na godz. 12:40) wydaje się, że strażakom udało się opanować sytuację. Trwa dogaszanie pożaru. Póki co nie jest znana przyczyna tego zdarzenia.

Jak zwykle w tym okresie roku strażacy przypominają, że wypalanie traw jest zabronione. Podkreślają, że to zjawisko niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzi oraz obiektów budowlanych.

- To często wstęp do groźnego pożaru. Ponadto w wyniku pożarów traw może powstawać silne zadymienie, które w przypadku wypalania nieużytków w pobliżu dróg, powoduje ograniczenie widoczności na drogach. To z kolei może prowadzić do powstawania kolizji i wypadków drogowych - podkreślają strażacy.

[AKTUALIZACJA]

Działania straży pożarnej zakończyły się o godzinie 13. Na miejscu pracowały trzy zastępy z JRG Kutno. W sumie z żywiołem walczyło 12 strażaków.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy