Reklama

Reklama

Kobieta zgłosiła zaginięcie swojego ojca. Kutnowscy policjanci uratowali mu życie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki skutecznym działaniom kutnowskiej policji udało się zapobiec tragedii i uratować życie 86-letniemu mężczyźnie. Wcześniej jego zaginięcie zgłosiła zaniepokojona córka. Mundurowi odnaleźli seniora leżącego w zalanych wodą zaroślach.

Reklama

Wczoraj około godziny 20-tej dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony przez kobietę o zaginięciu jej 86-letniego ojca. Z uwagi na wiek mężczyzny i panującą wieczorami niską temperaturą, policjanci nie tracąc ani chwili, rozpoczęli poszukiwania. Istniało realne zagrożenie życia i zdrowia seniora.

- Dodatkowo poszukiwania utrudniały intensywne opady deszczu. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 86-latek często był widywany niedaleko swojego domu, gdzie w pobliskich zaroślach znajduje się zbiornik wodny. Policjanci od razu poszli w to miejsce - relcjonuje kom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W  świetle latarek znaleźli staw oraz łąkę zalaną wodą. W trakcie dokładnego przeczesywania terenu mundurowi zauważyli poruszające się zarośla i kształt przypominający ludzką rękę.

- Policjanci weszli na podmokły teren, gdzie odnaleźli mężczyznę leżącego na zalanej łące. Mężczyzna był przytomny, ale nie było z nim logicznego kontaktu. Był zziębnięty i przemoczony - dodaje oficer prasowy kutnowskiej policji.

Policjanci zanieśli 86-latka do domu, który był oddalony około 50 metrów od tego miejsca. W domu czekając na karetkę pogotowia wspólnie z synem pomogli przebrać mężczyznę w suche ubranie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

- Przypominamy, że policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności i zbiera wszelkie informacje dotyczące osoby zaginionej. Ma to na celu jak najszybsze ustalenie miejsca, w którym może znajdować się osoba zaginiona. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby zaginionej jest traktowany poważnie i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest, aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiła do policjantów - podkreśla kom. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy