Reklama

Reklama

Skwer w Kutnie będzie nosił imię Agnieszki Mikołajczyk. Radni byli jednomyślni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Państwowa Szkoła Muzyczna w Kutnie

Skwer w Kutnie będzie nosił imię Agnieszki Mikołajczyk. Radni byli jednomyślni - Zdjęcie główne

Skwer w Kutnie zyska imię wybitnej artystki - Agnieszki Mikołajczyk | foto Państwowa Szkoła Muzyczna w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszyscy radni rady miasta w Kutnie byli jednomyślni i zdecydowali, by skwer znajdujący się przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej nosił imię Agnieszki Mikołajczyk. Artystka występowała na scenach całego świata, zmarła w ubiegłym roku.

Reklama

O tym, że skwer może nosić imię Agnieszki Mikołajczyk pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz wiadomo już, że dzięki uchwale podjętej przez radę miasta artystka zostanie uhonorowana właśnie w ten sposób. Wszyscy radni głosowali „za”.

Tereny zielone przed Szkołą Muzyczną będą się nazywały Skwer Agnieszki Mikołajczyk ,,Agi Mikolaj"

Agnieszka Mikołajczyk (pseudonim artystyczny - Aga Mikolaj) to jedna z największych śpiewaczek operowych o światowej sławie. Urodziła się 7 marca 1971 roku w Kutnie. Zmarła 11 listopada 2021 roku. Była absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Kutnie I stopnia i rozpoczęła naukę w PSM II st. w klasie śpiewu Pana Józefa Śledzickiego.

Po maturze rozpoczęła dalszą edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w latach 1990 do 1996 studiowała w klasie śpiewu prof. Antoniny Kaweckiej. Na początku swojej kariery Agnieszka Mikołajczyk zdobyła kilka nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych.

Występowała na scenach całego świata - w Pradze, Berlinie, Monachium, Paryżu, Wiedniu czy też Mannheim. Wraz z Operą Wiedeńską występowała w Japonii, uczestniczyła też w koncertach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie - w Chicago, Cleveland, Filadelfii, Providence, Montrealu czy Pittsburgh'u. Uhonorowana była również Nagrodą Prezydenta Miasta Kutno. Pani Agnieszka Mikołajczyk swoim talentem oraz działalnością artystyczną na scenach największych sal operowych całego świata, przyczyniła się do promowania rodzinnego miasta Kutna w kraju i za granicą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy