Reklama

Reklama

KOD i mieszkańcy regionu będą protestować w obronie Wolnych Mediów. "PiS, jak tchórz, boi się prawdy"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/flickr

KOD i mieszkańcy regionu będą protestować w obronie Wolnych Mediów. "PiS, jak tchórz, boi się prawdy" - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe/flickr

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Decyzje rządu nie przestają elektryzować Polaków. W ostatnich dniach opinie publiczną oraz szeroko pojęte media żyją sprawą tzw. "podatku od reklam". W sieci i stacjach telewizyjnych zawrzało, doszło nawet do tego, że część wydawców zawiesiła nadawanie programów i prezentowania jakichkolwiek treści. Dzisiaj swój sprzeciw wobec planów PiS wyrażą mieszkańcy naszego regionu, którzy pod batutą Komitetu Obrony Demokracji będą protestować w Łodzi.

Reklama

Projekt ustawy na początku lutego znalazł się w wykazie prac legislacyjnych rządu. Etap prekonsultacji projektu potrwa do 16 lutego. Ustawa zakłada, że 50% wpływów z daniny zasili Narodowy Fundusz Zdrowia, 15% Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków, a 35% przeznaczone zostanie na nowy Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Nie brakuje opinii, że ustawa przyczyni się do ograniczenia działalności wolnych mediów. Protest przeciwko podatkowi reklamowemu organizuje KOD Region Łódzki. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 19. przy ul. Piotrkowskiej 135 – 143. 

- Wiemy, będzie zimno, będzie ciemno ale jeszcze ciemniej i zimniej będzie, gdy Wolne Media znikną pod naporem chamskich - tu nie ma co owijać w bawełnę - zagrywek PiS. Bo PiS, jak tchórz, boi się prawdy, przegrywa z nią i, chcąc zachować władzę, zdobyć jej jeszcze więcej, chwyta się nieczystych metod do walki z niezależną, wolną od mataczenia prawdą. Prosimy uczestników, by wzięli ze sobą czerwone kartki, które pokażemy PiS-owi, gwizdki, wuwuzele, którymi zrobimy hałas. Bo muszą nas usłyszeć. Prosimy także o wzięcie flag i transparentów, wołających o wolność każdego wyboru - pisze Katarzyna Witek, wiceprzewodnicząca KOD Region Łódzki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy