Reklama

Reklama

Kolęda 2022 w kutnowskich parafiach. Jak w tym roku wyglądają wizyty duszpasterskie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tuż po świętach Bożego Narodzenia w parafiach kościoła katolickiego rozpoczynają się wizyty duszpasterskie, popularnie zwane kolędą. W związku z pandemią koronawirusa, spotkania księży z wiernymi jednak nieco zmieniły swoje oblicze. Niektóre parafie całkowicie zrezygnowały z odwiedzin, w innych natomiast duchowni pojawią się tylko na zaproszenie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak tegoroczna kolęda przebiega w kilku kutnowskich parafiach.

Reklama

Parafia św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Kolęda w parafii św. Jadwigi będzie realizowana podobnie jak w ubiegłym roku. Msze święte kolędowe z podziałem na odpowiednie ulice odbędą się w świątyni i rozpoczną już 10 stycznia. Istnieje również możliwość odwiedzin indywidualnych w domach czy mieszkaniach, a zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

Dokładny rozkład mszy świętych kolędowych na tydzień 10 – 16 stycznia znajdziecie w galerii. 

Parafia św. Jana Chrzciciela w Kutnie

Jak informuje parafia św. Jana Chrzciciela, kolęda rozpocznie się tam po 9 stycznia. Jak będzie wyglądać? 

- Chcemy odwiedzić te rodziny, które tego chcą i nie boją się kontaktu z racji pandemii. Szanujemy decyzję i rozumiemy, jeśli ktoś nie przyjmie księdza, z obawy przed zarażeniem. Będziemy pukać do wszystkich, a otwarte drzwi domów czy mieszkań będą dla nas sygnałem, że możemy wejść z odwiedzinami – czytamy na stronie parafii.

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie

W parafii przy ul. Jesiennej księża odwiedzą wiernych tylko na zaproszenie.

- Z racji pandemii koronawirusa, kolęda po domach naszej parafii w tym roku będzie tylko na zaproszenie! Wystarczy zgłosić osobiście lub telefonicznie chęć przyjęcia księdza i umówić się na wizytę duszpasterską! – czytamy na stronie parafii. 

Parafia św. Wawrzyńca w Kutnie

W parafii św. Wawrzyńca kolęda rozpoczęła się już 28 grudnia. Pełny harmonogram wizyt duszpasterskich na ten tydzień (3 – 10 stycznia) znajdziecie w galerii.

- Pragniemy zanieść dar Bożego błogosławieństwa do naszych parafian; znakiem zaproszenia będą otwarte przed kapłanem drzwi – informuje parafia na swojej stronie internetowej. 

To tylko niektóre z parafii w powiecie kutnowskim. Pewien trend jest tu jednak widoczny - spora część parafii ze względu na pandemię zmodyfikowała tradycyjne wizyty duszpasterskie, zastępując je mszami kolędowymi lub zaproszeniami ze strony parafian. Podobną tendencję widać w wielu kościołach w całej Polsce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy