Reklama

Reklama

Kolejne drogi w Kutnie doczekają się remontu? "To ważne dla kierowców ciągi komunikacyjne"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Kolejne drogi w Kutnie doczekają się remontu? "To ważne dla kierowców ciągi komunikacyjne" - Zdjęcie główne

Kolejne drogi w Kutnie doczekają się remontu? "To ważne dla kierowców ciągi komunikacyjne" | foto UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce możemy spodziewać się remontów kolejnych dróg w Kutnie. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie wymiany nawierzchni na pięciu odcinkach kutnowskich ulic.

Reklama

Kolejne drogi w Kutnie mogą zostać zmodernizowane. Jak podkreśla Urząd Miasta, chodzi o bardzo ważne dla kierowców ciągi komunikacyjne. Remontem miałyby zostać objęte fragmenty ulic: Troczewskiego, Łąkoszyńskiej, Zamoyskiego, Północnej oraz Królowej Jadwigi.

- Wiemy, że te drogi są bardzo mocno użytkowane przez kierowców. Widzimy, że stan nawierzchni w wielu miejscach nie jest najlepszy, dlatego chcemy poprawić komfort kierowców poprzez położenie nowej nakładki asfaltowej. Wartość tego zadania to 1 200 000 złotych – wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Dokumenty związane z pozyskaniem dofinansowania zostały już wysłane. Teraz pozostaje czekać na weryfikację wniosku i ogłoszenie wyników.

Warto przypomnieć, że Miasto przygotowuje się również do innej ważnej inwestycji drogowej. Gruntowną modernizację przejdzie aż osiem ulic. W tej sprawie ogłoszony już został przetarg. Na to zadanie również pozyskane zostały pieniądze zewnętrzne w kwocie 23 500 000 złotych

Poniżej lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji:

1. Zimowa
2. Sklęczkowska Bis
3. Odlewnicza
4. Polna
5. Gliszczyńskiego
6. Kucieńskiego
7. Kostki Gadomskiego
8. Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92)

- Prace prowadzone będą kompleksowo, a większość ulic oprócz nowych nawierzchni, zyska również oświetlenie, odwodnienie i kanalizację sanitarną. Przy niektórych pojawią się także chodniki - informował Urząd Miasta.

Firmy, które chcą podjąć się prac budowlanych mają czas na złożenie niezbędnych dokumentów do 22 lutego br. do godziny 10:00.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy