Reklama

Reklama

Kolejne miasto w powiecie kutnowskim? "Tego chcieliby mieszkańcy"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Dąbrowice/Przemysław Maziarz

Kolejne miasto w powiecie kutnowskim? "Tego chcieliby mieszkańcy" - Zdjęcie główne

W powicie kutnowskim pojawi się kolejne miasto? Władze Dąbrowic zamierzają złożyć stosowny wniosek | foto Gmina Dąbrowice/Przemysław Maziarz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno, Żychlin i Krośniewice to jak dotąd jedyne miasta w naszym powiecie. Niewykluczone, że wkrótce do tego grona dołączą Dąbrowice. Tego chcieliby mieszkańcy i władze gminy.

Reklama

Dąbrowice straciły prawa miejskie w 1870 roku. Niewykluczone, że wieś wkrótce ponownie stanie się miastem o czym informuje Radio Łódź.

- To pomysł, który powstał z inicjatywy mieszkańców, którzy cały czas podkreślają wartość historyczną i fakt, że Dąbrowice utraciły prawa miejskie za udział mieszkańców w Powstaniu Styczniowym. To byłby hołd dla tych ludzi, którzy w Powstaniu walczyli i polegli – mówi wójt Gminy Dąbrowice, Dorota Dąbrowska.

Przywrócenie praw miejskich mogłoby podnieść prestiż gminy i pozytywnie wpłynąć na jej odbiór przez potencjalnych inwestorów, z czego zdaje sobie sprawę zarówno tamtejszy samorząd, jak i mieszkańcy. A ci w rozmowie z Radiem Łódź nie kryją, że perspektywa mieszkania w mieście jest dla nich atrakcyjna.

W marcu władze Dąbrowic chciałyby złożyć wniosek o odnowienie praw miejskich. Jeśli zostanie pozytywnie rozpatrzony to od 1 stycznia przyszłego roku Dąbrowice stałyby się miastem. Decyzję w tym zakresie podejmuje Rada Ministrów.

Dodajmy, że niedawno w naszym regionie prawa miejskie odzyskała inna miejscowość. Chodzi o Piątek w powiecie łęczyckim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy