Reklama

Reklama

Kolejne ostrzeżenia dla Kutna i okolic! Może być naprawdę niebezpiecznie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Kolejne ostrzeżenia dla Kutna i okolic! Może być naprawdę niebezpiecznie - Zdjęcie główne

IMGW wydało ostrzeżenia o silnym wietrze i gołoledzi dla powiatu kutnowskiego | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Chodzi o możliwość wystąpienia silnego wiatru i oblodzenia na drogach. Do kiedy obowiązują alerty?

Reklama

Dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kutnowskiego 

Najbliższe godziny nie będą należały do najbezpieczniejszych w powiecie kutnowskim. IMGW wydało aż dwa ostrzeżenia dotyczące naszego regionu. 

Pierwsze z nich dotyczy oblodzenia. Alert obowiązuje od godz. 6:00 dnia 20.01.2022 do godz. 12:00 dnia 20.01.2022.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C – czytamy w komunikacie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%. Kierowcy poruszający się po drogach naszego powiatu powinni w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz dostosować prędkość i styl jazdy do warunków panujących na drodze.

Kolejne ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru, który pojawić się może w godz. 7:00 - 17:00 20 stycznia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W dzień możliwa burza - informuje IMGW. 

Po raz kolejny Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-owe alerty ostrzegające przed silnym wiatrem, trudnymi warunkami na drogach i przerwami w dostawie prądu.

Na te prognozy z pewnością z niepokojem patrzą służby ratunkowe i mieszkańcy naszego powiatu. Zaledwie dwa dni temu porywiste wiatry spowodowały duże zniszczenia, przyczyniając się do 79 interwencji straży pożarnej. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło usuwania połamanych drzew, konarów, zabezpieczenia zerwanych linii energetycznych oraz uszkodzonych dachów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy