Plenerowa lekcja żywej historii „Powstanie styczniowe bez tajemnic"/30 września, od godz. 16:00/zespół dworsko-parkowy w Leszczynku
- Podczas naszej Plenerowej lekcji żywej historii wraz z grupą Walfalla - Inscenizacje Historyczne przeniesiemy się wprost do burzliwego okresu powstania styczniowego. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez historię Polski i spotkanie z żywymi postaciami z tamtych czasów. To niepowtarzalna okazja, aby lepiej zrozumieć narodową tożsamość i przypomnieć sobie o naszych bohaterskich przodkach - zaprasza Centrum Kultury Gminy Kutno.
W programie m.in. pokaz sprawności kawalerii powstańczej, prezentacja uzbrojenia Powstańców Styczniowych czy inscenizacja potyczki powstańczej - ataku na dwór, gdzie przebywają powstańcy. Nastąpi również prezentacja umundurowania, w którym pojawią się rekonstruktorzy, a także lazaret powstańczy. Pełny program TUTAJ.
Róże Europy - koncert charytatywny/30 września, godz. 19:00/CTMiT
Kutnowska Kuźnia Kultury, Kutnowski Dom Kultury, Anti-Violent Agency/Marek Kurnatowski oraz Agnieszka Bregier zapraszają na koncert zespołu Róże Europy w CTMiT. Start wydarzenia 30 września o godzinie 19:00. Bilety dostępne są już w przedsprzedaży w serwisie kupbilecik.pl. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Olka i Michała.
Róże Europy to polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 w Warszawie. Zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt - wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz Witkowski (dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, kompozytor "Rock'n'Rollowców") oraz Sławomir Wysocki. Obecnie Róże Europy grają koncerty promując 40-lecie swojego istnienia.
Skąpiec – Kutnowski Teatr Amatorski im A. Fredry/1października, godz. 12:00/KDK
“Skąpiec” to jedna ze słynnych komedii charakterów w twórczości Moliera. Bohater sztuki jest wyjątkowo wyrazistym wcieleniem skąpstwa, a szczególnie natężenie tej cechy odzwierciedla jego imię, które Molier zaczerpnął z komedii Plauta. Harpagon to po grecku „chciwiec”, „sknera”, „skąpiec”. Tak właśnie autor nazwał swojego bohatera, który często poprzez niedorzeczne postępowanie i wypowiedzi, tworzy wiele komicznych sytuacji.
OBSADA: Harpagon – Krzysztof Murzynowski, Eliza – Klaudia Niewiadomska / Edyta Królikowska, Walery – Krzysztof Szewczyk, Marianna – Milena Wodzińska, Kleant – Maciek Woźniak, Strzałka – Krzysztof Szewczyk, Jakub – Bartłomiej Sawicki, Frozyna – Weronika Urbaniak, Simon – Jakub Szymczak, Komisarz – Andrzej Gralak, Ździebełko – Mateusz Sawicki, Szczygiełek – Jakub Szymczak, Pan Anzelm – Stanisław Borkowski, Pani Claude – Jadwiga Piórkowska
REŻYSERIA: Jadwiga Kubiak
Bilety w cenie 5 zł w kasie KDK lub ONLINE.
Pożegnanie lata w Skansenie w Maurzycach/1 października, godz. 11:00 - 16:00/Skansnen w Maurzycach
Turyści odwiedzający tego dnia skansen będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych (stempelki z ziemniaka, kwiaty z liści, wycinanka) oraz kulinarnych (podpłomyki i sodzioki pieczone na kuchni węglowej, ziemniaki z parownika). Nie zabraknie również pokazu tradycyjnego wyrobu kiełbas i oprowadzania po skansenie. Na wydarzenie obowiązuje bilet wstępu do skansenu.
Hubertus Łęczycki/30 września,godz. 9:00 - 15:00/Plac Tadeusza Kościuszki w Łęczycy
Już w sobotę Plac Tadeusza Kościuszki w Łęczycy wypełni się stoiskami z rękodziełem, pokazami realizowanymi przez koła łowieckie oraz lasy państwowe, strefą gier i zabaw dla najmłodszych oraz pysznym jedzeniem przygotowanym przez koła gospodyń wiejskich. Wszystko za sprawą organizacji XV Powiatowych Obchodów Dnia Świętego Huberta.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.