Kolejny wygrany sparing MKS

Kolejny wygrany sparing MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno po dobrym meczu pokonał na wyjeździe trzecioligowego LechaRypin 3:1 (1:1). Dwa gole dla Miejskich zdobył Rafał Kubiak, zaśjednego dołożył Kamil Zagajewski.Drużyna Pawła Ślęzaka wybiegłana boisko w prawie takim składzie, jak podczas ostatniego wygranego 3:0sparingu z Górnikiem Konin. Jedyne zmiany miały miejsce na bramce i wlinii ataku. Mateusza Turkowskiego zastąpił Michał Sokołowicz, zaś wmiejsce Sylwka Płachety pojawił się Rafał Jankowski.

Goście z Kutna wyszli na prowadzenie w 20. minucie. Kamil Zagajewski przedryblował defensywę z Rypina i po „położeniu” bramkarza wpakowałfutbolówkę do pustej bramki. Dla młodego napastnika było to drugietrafienie w przedsezonowych sparingach w barwach „żółto-niebieskich”.

Mimooptycznej przewagi Miejskich, piłkarze Lecha jeszcze przed przerwąwyrównali stan meczu. W 40. minucie po zabójczej kontrze gola na 1:1zdobył Paweł Mądrzejewski. Radość gospodarzy cztery minuty po wznowieniu drugiej części meczu zmącił będący w świetnej dyspozycji Rafał Kubiak. „Kubeł” w swoim stylu kropnął z lewej nogi zza pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce.

Wynik potyczki w 72. minucie było już 3:1. Rzut wolny zza pola karnego egzekwował Rafał Kubiak,piłka odbiła się od jednego z obrońców, który był atakowany przezKamila Zagajewskiego i ku radości kutnian wpadła do bramki. Wartoodnotować, że było to szóste trafienie „Kubła” w letnich sparingach!

- Dzisiejszysparing należy ocenić jako bardzo dobry w naszym wykonaniu. Pochwałynależą się także dla gospodarzy, którzy świetnie przygotowali murawę inie pozostało nam nic innego, jak grać. – powiedział po meczu kierownik MKS, Andrzej Królak.

Lech Rypin – MKS Kutno 1:3 (1:1)
0:1 Kamil Zagajewski 10 min.
1:1 Paweł Mądrzejewski 40 min.
1:2 Rafał Kubiak 49 min.
1:3 Rafał Kubiak 72 min.

MKS Kutno: Sokołowicz – Kaczor, Znyk, Dopierała, Rutkowski – Czajkowski,Jakubowski (70 Bartczak), Kubiak (75 Panek), Sobczak (60 Mensah) –Zagajewski, Jankowski