Reklama

Konferencja prasowa w starostwie. Są zmiany w statucie

Opublikowano:
Autor:

Konferencja prasowa w starostwie. Są zmiany w statucie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O godz 14:30 w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Komisji Doraźnej ds. Zmian w Statucie Rady Powiatu. W skład komisji wchodzą: Bartosz Serenda (SLD, przewodniczący), Jolanta Pietrusiak (PiS), Andrzej Karniszewski (PSL), Edyta Ledzion (Komitet Obywatelski) oraz Jacek Urbaniak (PO). Spotkanie dotyczyło społecznych konsultacji w sprawie zmian w statucie, usprawnienia prac Rady Powiatu, zmian w zakresie funkcjonowania komisji stałych oraz projektu powołania Młodzieżowej Rady Powiatu.

- Udało nam się zgodnie, ponad podziałami politycznymi w ciągu dwóch miesięcy zrobić to, czego nie udało się zrobić w ciągu minionych dwóch lat radnym poprzedniej kadencji - mówił B. Serenda.

Nowy, koncyliacyjny statut ma na celu usprawnienie pracy Rady Powiatu, skrócenie obrad i wzmocnienie pozycji przewodniczącego Rady. Dokonano również zmian w nazwach i kompetencjach komisji. Obecnie są to:

- Komisja Rewizyjna,

- Komisja Polityki Społecznej, Zdrowia, Aktywizacji Rynku Pracy i Bezpieczeństwa Publicznego,

- Komisja Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska,

- Komisja Edukacji, Kultury Sportu, Turystyki i Informatyki.

- Jeśli zajdzie taka potrzeba, członkowie każdej z komisji będą mogli w dowolnym czasie wymienić się miejscami z członkiem innej komisji - wyjaśniał przewodniczący komisji.

Podczas spotkania omówiono także kwestię powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Jeśli powołanie młodzieżówki dojdzie do skutku, będzie to pierwszy taki przypadek w historii powiatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE