Reklama

Koniec z awariami prądu? W Kutnie stanie nowoczesna stacja zasilania!

Opublikowano:
Autor:

Koniec z awariami prądu? W Kutnie stanie nowoczesna stacja zasilania! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiemy doskonale jak uciążliwe są awarie prądu i długie godziny oczekiwania na jej usunięcie. Ogromna inwestycja Energi, której budowa już niebawem rusza w Kutnie, ma rozwiązać ten problem.

Spółka Energa Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne wybuduje przy ul. Sklęczkowskiej w Kutnie Główny Punkt Zasilania. Jego projekt zakłada powstanie stacji transformatorowej 110/15kV „Kotliska” oraz dwutorowej linii 110kV. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować 20 milionów złotych.

- Zostaną wyodrębnione nowe ciągi liniowe o znacznie krótszych relacjach, co przełoży się istotnie na poprawę pewności zasilania odbiorców. W przypadku wystąpienia awarii, znacznie zmniejsza się jej zasięg, tym samym mniej odbiorców jest pozbawionych zasilania. Mniejszy teren do lokalizacji to także sprawniejsza obsługa awarii przez dyspozytorów i szybsza naprawa uszkodzenia przez służby techniczne działające w terenie - informuje Andrzej Lis-Radomski z biura prasowego Grupy Energa.

Okazuje się, że nowy GPZ może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju całego powiatu kutnowskiego.

- Nowy GPZ zwiększy możliwości przyłączeniowe odbiorców energii elektrycznej na obszarze gmin Kutno, Krzyżanów i Oporów, które przygotowują się do rozbudowy strefy inwestycyjnej na swoich terenach. Inwestycja pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy i możliwość oferowania potencjalnym inwestorom lokalizacji wyposażonych w wymaganą do rozwoju firm infrastrukturę techniczną - dodaje rzecznik.

Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2019 roku. To jednak nie jedyne plany operatora związane z gminami naszego powiatu. Jest szansa, że w gminach pojawią się mobilne punkty obsługi, aby mieszkańcy mogli łatwiej kontaktować się z dostawcą energii elektrycznej.

- Energa Obrót planuje jeszcze w tym miesiącu rozesłać zaproszenia do udziału w projekcie Mobilnych Punktów Obsługi do urzędów gmin: Bedlno, Krośniewice, Strzelce i Żychlin. Jeśli zostaną przyjęte, spółka przeprowadzi z reprezentantami danego urzędu indywidualne rozmowy na temat szczegółów współpracy, w tym terminu pierwszego dyżuru. Jeśli spotka się on z zainteresowaniem, będą realizowane kolejne - informuje Andrzej Lis-Radomski.

W mobilnych punktach klienci będą mogli np. złożyć reklamację, bądź zawrzeć umowę z Energą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE