Reklama

Reklama

Koniec z darmowym parkowaniem na Placu Wolności. Zobacz, ile będzie trzeba zapłacić

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Koniec z darmowym parkowaniem na Placu Wolności. Zobacz, ile będzie trzeba zapłacić - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy, którzy do tej pory zostawiali swoje auta na podziemnym parkingu Placu Wolności, muszą przygotować się na zmiany. Po weekendzie majowym obowiązywać będą tam nowe stawki godzinowe. Ile będzie trzeba zapłacić?

Reklama

Opłaty wchodzą w życie 4 maja. Przypomnijmy, że podziemny parking został otwarty 22 marca (relacjonowaliśmy to W TYM MIESCU). 

- Chcemy, aby mieszkańcy jeszcze w majówkę parkowali bezpłatnie, natomiast po weekendzie, we wtorek, zaczynamy już docelowe funkcjonowanie parkingu, czyli z opłatami za postój. Stawka za pierwsze 20 minut parkowania to 50 groszy. Natomiast za każdą godzinę od poniedziałku do piątku między 8:00, a 18:00 zapłacimy 2,50 zł – wylicza Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Po 18:00 stawka za godzinę parkowania wyniesie 50 groszy. W weekendy opłaty też będą niższe niż w dni powszednie i wyniosą 1 zł za godzinę postoju w sobotę między 8:00 a 14:00.

Przy bramce wjazdowej na parking obowiązkowo będzie trzeba pobrać bilet, który później będzie można opłacić w dwóch biletomatach ustawionych przy wejściu do klatek schodowych. Automaty będą obsługiwać klientów z gotówką oraz tych chcących zapłacić kartą płatniczą.

Pobrany bilet lepiej trzymać w bezpiecznym miejscu, bo w razie zgubienia dokumentu, będziemy musieli zapłacić karę w wysokości 30 złotych. Przypomnijmy na miejskim parkingu są 132 miejsca postojowe, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych, są też wyznaczone miejsca dla rodziców z dziećmi oraz dla kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodami elektrycznymi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy