Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Historyczny dzień w centrum Kutna. Podziemny parking na placu Wolności oficjalnie otwarty!

Opublikowano: pon, 22 mar 2021 09:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po 80 latach plac Wolności wreszcie zmienił swoje oblicze. Dziś, punktualnie o godz. 9. prezydent Zbigniew Burzyński dokonał oficjalnego otwarcia nowego podziemnego parkingu, będącego częścią zrewitalizowanego kompleksu. Pierwsi kierowcy, którzy zdecydowali się z niego skorzystać, otrzymali od władz miasta symboliczne upominki.

Reklama

- Można powiedzieć, że jest to godzina zero tego obiektu, który po 80 latach zmienił swój wygląd. Poprzedni, na początku lat 40. został zrobiony przez okupantów niemieckich. Taki był ich prezent, a nelażało to w końcu zmienić. Takie było życzenie mieszkańców. Dzisiaj mamy ten historyczny moment, kiedy oddajemy do użytku parking, plac i całe przyległe otoczenie. Miasto nabrało na pewno nowego wyglądu i myślę, że ten parking będzie dobrze służył mieszkańcom - powiedział prezydent Burzyński, po czym podniósł szlaban parkingu, wpuszczając pierwszego kierowcę. 

Włodarz wręczył szczęśliwcowi ramki do tablic rejestracyjnych oraz prezent okolicznościowy, zachęcając do jak najczęstszego korzystania z parkingu. 

Po chwili, w podziemiu pojawił się sznur aut. Każdy z kierowców mógł liczyć na drobny upominek. 

Jak informował wiceprezydent, Jacek Boczkaja, parking pomieści 132 samochody z miejscami dla niepełnosprawnych, matek z dziećmi oraz z ładowarkami dla samochodów elektrycznyc.

Na płycie Placu  funkcjonować będą natomiast dwa pawilony: gastronomicznego i wystawienniczego.

Warto przypomnieć, że wygląd Placu został pozytywnie zaopiniowany przez grono specjalistów powołane na potrzeby konkursu na najlepszą koncepcję architektoniczną. Do tak zwanego sądu konkursowego zostali zaproszeni m.in. ówczesny Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi, Prezes i Wiceprezes Okręgowej Izby Architektów Polskich w Łodzi oraz ówczesny Dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, ówcześni radni i regionaliści.

Prace związane z Rewitalizacją najstarszej, historycznej części miasta w tym modernizacją Willi dra Troczewskiego pochłonęły około 40 milionów złotych. Prawie 18 milionów to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)