Reklama

Koniec z jazdą po narkotykach. Kutnowska policja wykrywa odurzonych kierowców

Opublikowano:
Autor:

Koniec z jazdą po narkotykach. Kutnowska policja wykrywa odurzonych kierowców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już nie tylko kierowcy pod wpływem alkoholu powinni bać się kontroli drogowej, podczas której badani są alkomatami. Kutnowska policja została bowiem zaopatrzona w specjalne urządzenie służące do wykrywania narkotyków w ślinie.

Dlatego też ostatnio coraz częściej Komenda Powiatowa Policji w Kutnie ujawnia osoby będące pod wpływem niedozwolonych środków odurzających. Warto w związku z tym wspomnieć chociażby o incydencie z samego początku września, kiedy to w nocy mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 22-latka kierującego mercedesem pod wpływem narkotyków. Szybkie wykrycie takich substancji - w tym przypadku była to amfetamina - jest możliwe dzięki specjalnemu detektorowi. Badanie można więc przeprowadzić podobnie jak alkotestem. Takie urządzenie udało się zdobyć dzięki pomocy Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego.

- Dnia 22 lipca 2019 roku podpisano umowę użyczenia analizatora ALERE DDS2 pomiędzy Miastem Kutno, a Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. Sprzęt ten jest wykorzystywany przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie. Analizator ALERE DDS2 to przenośne urządzenie służące do detekcji narkotyków w ślinie. Koszt urządzenia to 17 tys. zł. Zakup został sfinansowany ze środków Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok - informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno.

Jak dodaje st. sierż. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie:

- Możemy łatwo zdiagnozować zakazany środek, pod jakim znajduje się kontrolowana przez funkcjonariuszy osoba. Urządzenie zdaje swój egzamin. Nie byliśmy wcześniej w to wyposażeni, a teraz dzięki temu narkotestowi mamy więcej możliwości. Kierujący, który jest pod wpływem alkoholu, a kierujący, który jest pod działaniem środków odurzających stwarza takie samo niebezpieczeństwo na drodze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE