Reklama

Konkurs na komiks "1863. Gloria victis" rozstrzygnięty

Opublikowano:
Autor:

Konkurs na komiks "1863. Gloria victis" rozstrzygnięty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach "Spotkań z historią" rozstrzygnięto dziś ogólnopolski konkursu na komiks „1863. Gloria victis”.I miejsce za "Gloria Victis", historię o Stanisławie Bechim otrzymała Dorota Sekuła, uczennica Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.- To tata opowiedział mi historię o Stanisławie Bechim. Ta z kolei tak bardzo mnie zainteresowała, że postanowiłam poświęcić tej postaci swoją pracę - mówi Dorota Sekuła.

II miejsce za "Ojcze zgrzeszyłem", opowieść łączącą historie powstańcze z historią kościoła o.o. Bernardynów w Radomiu przypadło Aleksandrze Młynarskiej, uczennicy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu.

Natomiast trzeci na podium był Miłosz Kolański z Gimnazjum nr 24 im. Szarych Szeregów w Toruniu, który przygotował pracę "Nasze losy".

W konkursie przyznano również wyróżnienia. Otrzymała je m.in. Paula Nieoczym

- Przygotowanie całej pracy zajęło mi około tygodnia. Pomogła mi w tym nauczycielka z gimnazjum - mówi Pula Nieoczym z miejscowości Kałów (gm. Poddębice).

W konkursie wyróżniono także: Marię Zołoteńką i Adama Seredyńskiego z Długołęki, Tomasza Cienkowskiego i Martę Dulską z Tłuchowa, Margaritę Michalak z Kutna oraz Łukasza Fabiniaka z Kutna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE