Reklama

Reklama

Kontrola w Kutnowskiej Strefie Ekonomicznej. Stwierdzono nieprawidłowości, spółce grożą kary pieniężne

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 13:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szereg nieprawidłowości wykazały kontrole przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w jednej z firm mieszczących się w tzw. Kutnowskiej Strefie Ekonomicznej. Spółka zostanie zobowiązana zaprzestać dotychczasowych, niepożądanych działań, co więcej - nałożone zostaną na nią administracyjne kary pieniężne.

Reklama

Chodzi o zakład Hoop Polska zlokalizowany przy ul. Wschodniej w Kutnie. 18 stycznia inspektorzy WIOŚ z delegatury w Skierniewicach, po otrzymanym wcześniej zgłoszeniu, rozpoczęli kontrolę interwencyjną. 

Trwała ona do 9 lutego i była przeprowadzana bez wcześniejszego zawiadomienia podmiotu o zamiarze jej wszczęcia. W trakcie kontroli stwierdzono nieprawidłowości, m.in. w zakresie gospodarowania produktami nienadającymi się do przetwórstwa lub spożycia. Jak się dowiadujemy, pracownicy firmy nagminnie wylewali na glebę chemiczne odpady poprodukcyjne. 

Z informacji przekazanych nam przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wynika, że nie była to pierwsza tego typu kontrola przeprowadzona w Hoop Polska.  

- Po kontroli WIOŚ wyda zarządzenie pokontrolne zobowiązujące Spółkę do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Ponadto zostaną wszczęte postępowania, w sprawie wymierzenia Spółce administracyjnych kar pieniężnych, na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach - wyjaśnia WIOŚ w Łodzi, delegatura w Skierniewicach. 

Przypomnijmy, że w 2019 roku 100 procent udziałów Hoop Polska trafiło w posiadanie ZMB Capital, właściciela grupy Ustronianka. Przejęty został także zakład i zaplecze produkcyjne w Kutnie, znaki towarowke dla kluczowych marek z portfolio firmy, a także pracowników i sieć dystrybucji. 

Hoop Polska to jeden z największych producentów napojów bezalkoholowych w Europie, który odpowiedzialny jest za dystrybucję napojów Hoop Cola, popularnych syropów owocowych Paola, wody mineralnej Arctic+, napojów Jupik i herbaty mrożonej Nestea.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy