Reklama

Reklama

Będą oczekiwane inwestycje w powiecie kutnowskim? Mieszkańcy apelują o to od lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 12:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraca temat bezpieczeństwa drogowego w Bedlnie (pow. kutnowski), który został poruszony na niedawnym spotkaniu.

Reklama

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy Bedlno odbyło się spotkanie poświęcone modernizacji skrzyżowania, które mieszkańcy wskazują jako wyjątkowo niebezpieczne. Niedawno odbył się protest w tej sprawie (zdjęcia w galerii), który zorganizowano po śmiertelnym wypadku.

W trakcie spotkania poruszono także sprawę budowy chodnika drogi 583.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy sołtysa wsi Kazimierek (gm. Bedlno) Zbigniewa Jagniątkowskiego. Uczestniczył w nim senator Przemysław Błaszczyk, Wójt Gminy Bedlno Józef Ignaczewski, oraz radni.

 - W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Pan Naczelnik oraz Pan Dyrektor Departamentu Infrastruktury  Rafał Jóźwiak.  Tematem spotkania była poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z droga wojewódzką nr 583 i droga powiatową nr 2112E w miejscowości Bedlno. Samorząd zgłosił potrzebę budowy chodnika jak również wskazał na duże natężenie ruchu występujące zwłaszcza w okresie kampanii buraczanej (sąsiedztwo cukrowni w Dobrzelinie) – relacjonuje senator Przemysław Błaszczyk.

W trakcie spotkania padły zapewnienia o budowie chodnika drogi DW 583 czyli od Bedlna do granicy gm. Bedlno.

- Jednak ze względu na duże koszty ma być on  budowany etapami. W I etapie ma powstać odcinek najbardziej newralgiczny, czyli rejon skrzyżowania z drogą krajową, a  w II etapie część dalsza. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane wspólnie z samorządem gminnym, który ma zabezpieczyć środki na cześć projektową inwestycji – dowiadujemy się od P. Błaszczyka.

Na spotkaniu podjęty został również temat głównej inwestycji dotyczącej skrzyżowania. Przedstawiono bieżące ustalenia. Senator dodał, ze w planach jest spotkanie z przedstawicielami  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy