Reklama

Reklama

Mamy oficjalne potwierdzenie: powstanie nowe rondo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Mamy oficjalne potwierdzenie: powstanie nowe rondo - Zdjęcie główne

GDDKiA potwierdza, że na skrzyzowaniu w Bedlnie powstanie rondo | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie sygnalizacja świetlna, a rondo. Taka decyzja zapadła odnośnie jednego ze skrzyżowań w powiecie kutnowskim.

Reklama

Chodzi o skrzyżowanie w Bedlnie wokół którego w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Wszystko po inicjatywie mieszkańców, którzy po październikowym śmiertelnym wypadku zorganizowali liczny protest.

Zarządcą drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad, więc jedyne co mogły robić władze gminy, to apelować i wysyłać pisma z prośbą o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Na podobne kroki decydowali się też sami mieszkańcy, którzy m.in. zbierali podpisy pod petycją.

Dziś już wiemy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje utworzenie w tym miejscu ronda, co potwierdza Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji w łódzkiej GDDKiA. Kiedy inwestycja miałaby ruszyć? W rozmowie z nami M. Zalewski nie podał konkretnego terminu, jednak  z informacji podanych przez Radio Łódź wynika, że prace budowlane powinny ruszyć w ciągu półtora roku.

Rondo to jedno z z dwóch rozwiązań proponowanych przez mieszkańców gminy Bedlno i tamtejsze władze. Drugą opcją byłby montaż sygnalizacji świetlnej, jednak w tym przypadku nie zdecydowano się na to z bardzo prostego powodu.

- Sygnalizacja świetlna ma tę wadę, że nawet przy najnowocześniejszych rozwiązaniach wymaga zatrzymania ruchu. Rondo po pierwsze wymusza ograniczenie prędkości, a po drugie zapewnia, że zachowana zostaje płynność ruchu pojazdów – wyjaśnia w rozmowie z nami Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. komunikacji w łódzkiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy