Reklama

Reklama

Zmarł kutnowski rzeźbiarz. „Był pogodny i zawsze uśmiechnięty”

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 08:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w wieku 75 lat zmarł znany kutnowski rzeźbiarz, Józef Marciniak. O jego śmierci poinformowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Reklama

13 lutego 2022 roku zmarł Józef Marciniak (ur. 1947) - rzeźbiarz, członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.  Rzeźbił od 2005 roku, a na początku jego pracy twórczej rad i wskazówek udzielał mu Zbigniew Suchiński, uznany rzeźbiarz kutnowski. Tematyką  prac Józefa Marciniaka były postacie świętych w formie pojedynczej bryły i szopki. Wypracował swój własny styl.  W pracy twórczej towarzyszyła mu żona, która malowała powstałe rzeźby.

Lubił kontakty z innymi ludźmi, był pogodny i zawsze uśmiechnięty. Chętnie uczestniczył w kiermaszach i jarmarkach, na których promował „rzeźbę po kutnowsku” i nasze miasto.

Jego prace wystawiane były w Kutnie, Łodzi, Krzyżanowie, Gąbinie, Piątku, Kwiatkówku (skansen), Witoni, Łęczycy, Krośniewicach, Łącku, Sannikach, Ozorkowie i Toruniu. Póki zdrowie mu pozwalało, corocznie uczestniczył w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie, a także w festiwalu promującym światową sztukę naiwną “Art Naif Festiwal” w Katowicach.

Źródło: Bożena Gajewska, TPZK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)